Київрада реструктуризує старий борг, що допоможе економити щороку 800 мільйонів гривень на обслуговуванні позики

Київрада реструктуризує старий борг, що допоможе економити щороку 800 мільйонів гривень на обслуговуванні позики

Київрада реструктуризує місцеві зовнішні запозичення, що збереже для столиці понад 800 млн грн на рік. Про це повідомили в прес-службі Київради. Рішення щодо реструктуризації місцевих зовнішніх запозичень сьогодні підтримали 63 депутати.

На пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення щодо реструктуризації залишку місцевого боргу за місцевими зовнішніми запозиченнями. Йдеться про суму в 101,2 мільйони доларів. Це борг 2005 року із ставкою 8% річних.

- Перемовини щодо реструктуризації цієї суми відбувалися протягом 2016-2017 років. В результаті місту вдалося домовитися з кредиторами. Основні умови – відсоткова ставка по зазначеним облігаціям буде 7,5% річних. Погашення зазначеної суми боргу буде відбуватися чотирма рівними частинами: два платежі у 2021 році, стільки ж у 2022-му. Таким чином загальна сума в 101,2 мільйони доларів буде розкладена на 4 платежі, що зменшить пікові навантаженні при поверненні зовнішнього боргу, – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

За його словами, така реструктуризація зовнішнього боргу допоможе економити місту на обслуговуванні позики понад 800 мільйонів гривень щороку.

Нагадаємо, у 2015 році на рівні держави відбулась реструктуризація зовнішніх запозичень, як країни, так і міста Києва. На момент проведення реструктуризації, столиця мала зовнішній борг у сумі 250 і 300 мільйонів доларів. Це запозичення 2005 року і 2011 року відповідно. Частину зовнішніх зобов’язань Києва вдалося реструктуризувати. Однак, питання боргу сумою 101,2 мільйонів доларів залишалося невирішеним.