Європа цікавиться децентралізацією у Києві

Європа цікавиться децентралізацією у Києві

У Київраді відбулася зустріч з представниками Конгресу місцевих та регіональних рад Ради Європи. Як зазначив секретар Київради Володимир Прокопів, люди, що завітали у мерію сьогодні – наші найщиріші друзі і надійні партнери, які допомагають в рамках  виконання Україною європейської дорожньої карти.

В наступному році відбудеться моніторингова доповідь по Україні у Раді Європи. Тому вже сьогодні європейські партнери цікавилися проходженням процесу децентралізації у столичних депутатів – голів фракцій Київради. На всі питання про відносини з держаними органами влади, про наявність нюансів в цих стосунках, про позитивні та негативні тенденції в розвитку демократії на території міста, про відносини громад в рамках столичної агломерації іноземні партнери отримали відповіді від мера столиці Віталія Кличко, Володимира Прокопіва, Андрія Страннікова, Сергія Гусовського, Олександра Омельченко.

Столичні депутати розповіли про позитивні зрушення у відносинах з державою: за два роки бюджет міста майже подвоївся, але не завжди Києву вдається отримувати в повному обсязі та вчасно компенсації за виконання містом столичних функцій. До того ж, у країні ще не повністю врегульовані відносини між територіальними громадами. Київрада сама ініціює нормотворчий процес, допомагає громадам агломерації.

Віталій Кличко наголосив, що завдяки процесам децентралізації столиця змогла збільшити свій бюджет, збудувати більше десятка нових навчальних закладів, реконструювати дороги, закупати новий комунальний транспорт і зробити ще багато того, що не в змозі була виконати раніше.

Щодо розвитку місцевої демократії, лідери фракції розповіли про запровадження ще два роки тому «відкритого бюджету», про інститут електронних петицій, про «Громадський бюджет» і збільшення його обсягу на наступний рік до 150 мільйонів гривень, а також ще багато цікавого.

Фото Бориса Корпусенка

Нагадаємо, що колишній мер Нью-Йорка порадив Києву.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.