Українським «спрощенцям» значно полегшать життя

Українським «спрощенцям» значно полегшать життя

Прийняті нещодавно зміни до Податкового кодексу щодо збільшення акцизів, рентної плати і екологічного податку у 2018 році - все це знову ресурсний законопроект, який покликаний створити необхідну базу для наповнення дохідної частини бюджету наступного року.

- Але не зроблено нічого, щоб бізнес в новому році отримав нові можливості для розвитку, - заявила глава комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

І запевнила, що готує програму дій на 2018 рік щодо малого і середнього бізнесу. Частина цих ініціатив буде протягом найближчих двох тижнів внесена в парламент.

- Це стосується як адміністрування, так і розміру податків. Цілий комплекс дій. Сертифікація продукції та проблеми проходження митного контролю. Є також проект про впровадження єдиного вікна на основі електронних документів, а не так, як це організовано зараз, - розповіла Южаніна.

Також пропонується для самих дрібних підприємств з оборотом в 2 млн грн в рік встановити фіксований платіж в 500 грн і не міняти правила оподаткування три роки. Тільки проводячи індексацію цього платежу на рівень інфляції в країні. Вони можуть мати до 3 найманих працівників.

В результаті, за підрахунками експертів Асоціації платників податків, через три роки буде не 10-15% відсотків вкладу малого бізнесу в український ВВП, а мінімум 50%, як у всіх розвинених країнах світу, передає protokol.

Зараз платники першої групи на спрощеній системі налогообложеніяогранічени оборотом в 300 тис. грн, не можуть наймати персонал, платять до 10% від прожиткового мінімуму (зараз 160 грн). Вони можуть займатися тільки роздрібною торгівлею і наданням послуг населенню.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.