Площу перед Національною оперою в Києві реконструюють

Площу перед Національною оперою в Києві реконструюють

«Вечірка» першою довідалася, яким чином чином це відбудеться. Про це розповів автор проекту, архітектор Олександр Колесников.

-Театральну площу останній раз реконструювали майже 30 років тому. Як і усі інші спроби що не будь швидко замостити, вона не була успішною. Нашвидкоруч тоді поклали гранітну плитку великого формату та малої товщини, і вона швидко поламалася, парапети роздовбали хлопчаки, що катаються  на скейт-бордах, сходинки пороз’їжджалися. Тому тут на початку нового будівельного сезону буде капремонт.

- За проектом плитку замінять мощенням з вічного гранітного каменю розміром 10 на 10 на 10 сантиметрів. Але на прохання керівництва театру камінь підготують за технологією вогняної обробки зі швом між блоками кам’яних кубиків - для більшої стійкості. Це буде кам’яний паркет. Бо тут всі ходять на підборах, у туфельках. Нові парапети зробимо більшої висоти. Все одно влітку на них люди сидять, то краще сидіти з комфортом.

Систему освітлення, так звані «Пушкінські ліхтарі», хоча вони й освітлюють самі себе, міняти не доведеться. Площа добре освітлена з вулиці Володимирської.

Головна проблема при капітальному ремонті – синхронізувати роботи з укладання нового мощення і капітального ремонту підземних технічних  приміщень театру, які знаходяться в жахливому стані. Там треба ремонтувати все, бо за десятиліття зруйнувалася гідроізоляція, є тріщини, грибок, замокання. Не можна вмостити поверхню новим каменем, а через деякий час знімати його, для ремонту приміщень. Нагадаю, площу ремонтуватиме місто, а підземні технічні приміщення театру мають робити за сприяння Міністерства культури, бо театр – Національний.

Роботи з капітального ремонту Театральної площі розпочнуться з настанням нового будівельного сезон.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!