За десять днів півтисячі обстежених: у Подільському району продовжується пілотний проект «Лікар у Вашому домі»

За десять днів півтисячі обстежених: у Подільському району продовжується пілотний проект «Лікар у Вашому домі»

У Подільському районі триває пілотний проект «Лікар у Вашому домі», започаткований для раннього виявлення та профілактики захворювань киян. Із 6 до 16 листопада обстеження пройшли ще понад півтисячі киян. Про це повідомили в прес-службі КМДА.

- Як свідчить статистика, цей пілотний проект є доволі успішним і актуальним. Так, лише за 10 днів листопада при вимірюванні артеріального тиску патологію виявлено у 121 з 564 осіб, при визначенні індексу маси тіла – у 94 з 564, при визначенні рівня цукру в крові – у 59 з 350, при визначенні рівня холестерину в крові – у 54 з 276. На щастя, серед 340 мешканців, які перевірились на ВІЛ/СНІД, інфікованих не виявлено. Подбали ми й про тих, хто не може самотужки дійти навіть до найближчої аптеки: мультидисциплінарні мобільні бригади відвідали 63 особи за місцем їхнього проживання. Сподіваюсь, така рання діагностика та своєчасна профілактика допоможе запобігти розвитку значно складніших захворювань у майбутньому, – наголошує заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За його інформацією, всім обстеженим, у яких знайдено відхилення від норми, надано рекомендації щодо здорового способу життя, харчування тощо. Пацієнтів, у яких показники вмісту холестерину та цукру в крові вище норми, спрямовано до медичних фахівців закладів охорони здоров᾽я за місцем реєстрації чи проживання.

Нагадаємо, що в рамках цього проекту кияни можуть безкоштовно пройти медичні обстеження, експрес-тестування на неінфекційні захворювання та отримати первинні консультації щодо стану здоров’я тощо.

Нагадаємо, епідемія грипу у Києві наразі відкладається і прийде у лютому.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.