Гостинний двір та ще 3 об’єкти можуть прийняти на баланс Києва [інфографіка]

Гостинний двір та ще 3 об’єкти можуть прийняти на баланс Києва [інфографіка]

На пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли  рішення “Про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва будівель, цілісних майнових комплексів закладів культури, фізичної культури та спорту”.

Відповідно до рішення, “Гостинний двір” та “Будинок Сікорського” – визначні пам’ятки архітектури столиці – можуть перейти на баланс міста. У мерії пояснюють: центральні органи виконавчої влади, які є балансоутримувачами, не мають фінансових ресурсів аби врятувати зазначені будівлі. Протягом значного періоду перлини київської архітектури перебувають в аварійному стані та потребують негайного проведення першочергових протиаварійних робіт з подальшою реставрацією.

- Ці  об’єкти знаходяться в столиці і до нас надходить багато звернень від стурбованих киян, громадських організацій з приводу того, щоб ми забезпечили їх належне функціонування. Проте вони не є в комунальній власності, тому місто нічого зробити не може. Прийнявши це рішення, ми декларуємо, що готові прийняти їх у комунальну власність і спільно з київською громадою визначати пріоритетність їх розвитку, і головне – зберегти їх призначення. Також ми делегуємо київському міському голові звернутися з проханням до уряду ініціювати передачу цих об’єктів у комунальну власність Києва, – зазначила співавтор проекту рішення, депутат Київради Ганна Старостенко.

- Київська громада не може залишатись осторонь і спостерігати як з мапи міста зникнуть ці будівлі. Гостинний двір, який київська громада захистила від перетворення в торговельно-офісний центр з парковкою, та будинок Сікорського, де спроектував перший вертоліт всесвітньо відомий авіаконструктор Ігор Сікорський, потребують якомога скорішого проведення консерваційних та протиаварійних робіт з подальшою реставрацією. Водночас виконати ці роботи за рахунок коштів бюджету міста можливо лише після передачі їх з державної до комунальної власності міста. Єдине правильний вчинок, який ми сьогодні можемо зробити, – це просити державу передати дані об'єкти у комунальну власність, – повідомила співавтор проекту рішення, депутат Київради Вікторія Муха .

Крім того, міська влада проситиме передати до комунальної власності ще два об’єкти: “Національний цирк України” та “Палац спорту”.