Київрада: столиці на освіту з держбюджету не додали 1,2 мільярда гривень

Київрада: столиці на освіту з держбюджету не додали 1,2 мільярда гривень

На сесії Київради було проголосовано питання «Про звернення Київської міської ради до Верховної ради України щодо обсягів субвенції в галузі освіти». 

Виступаючи з трибуни голова постійної комісії з питань науки, молоді та спорту Ганна Старостенко  доповіла, що нинішня ситуація викликає велику стурбованість.

-Я разом з колегами по комісії терміново підготували звернення, оскільки ми обурені новим підходом до розподілу освітньої субвенції на 2018 рік. Ми вважаємо неприйнятним затвердження субвенції для столиці у розмірі 2,7 млрд.грн., що на 1,2 млрд. грн. менше від загальної потреби, - говорить Ганна Старостенко.

За її словами, такий обмежений рівень фінансування педагогів столиці, може стати причиною зриву імплементації нового закону «Про освіту». Адже, в новій формулі розрахунку освітньої субвенції не враховано низки коригуючи коефіцієнтів, зокрема і приведення кількості педагогічних ставок у зв’язку з поділом класів на групи при вивченні окремих предметів у школах.

- Київ має бути прикладом у реформуванні освіти, тому ця галузь вже 4 роки є пріоритетом для влади столиці. Одже ми попросили Київраду звернутися з проханням до ВРУ внести зміни у держбюджет і передбачити для столиці освітню субвенцію у розмірі 3,9 млрд.грн. для забезпечення виплати зарплати вчителям у повному обсязі - сказала Ганна Старостенко.