У метро запрацював безкоштовний Wi-Fi

У метро запрацював безкоштовний Wi-Fi

Найближчим часом на всіх станціях метро Києва запрацює безкоштовний Wi-Fi . Про це заявив мер Києва Віталій Кличко на засіданні сесії Київради.

- Сьогодні безкоштовний швидкісний Wi-Fi вже запущений на трьох центральних станціях: "Олімпійська", "Площа Льва Толстого", "Майдан Незалежності". І це тільки початок розвитку Wi-Fi мережі зі 100% покриттям станцій, тунелів і ескалаторів всієї столичної підземки. Безпровідним Інтернетом будуть забезпечені всі 52 станції на всіх лініях метро і всі вагони, - наголосив Віталій Кличко. - Для столичної влади цей проект – ще один крок до забезпечення комфорту і нових можливостей для киян та гостей столиці, ще один етап на шляху впровадження технологічної системи управління Kyiv Smart City, -  відзначив мер.

Він зауважив, що сьогодні один пасажир проводить за одну поїздку в метро в середньому близько 30 хвилин.

- Відтепер ці півгодини – це можливість почитати свіжі новини в Інтернеті, написати робочі листи по електронній пошті, і головне - це можливість постійно залишатися на зв’язку з рідними і колегами, - сказав Віталій Кличко.

Київський міський голова підкреслив, що для столиці цей проект принесе ще одну дуже важливу річ - підвищення заходів безпеки, адже разом з Wi-Fi  мережею інвестор будує систему відеоспостереження.

- Завдяки відеоспостереженню кияни та гості міста почуватимуться захищеними, перебуваючи в метро", - зазначив мер Києва.

Віталій Кличко також зауважив, що крім проекту з запуску Wi-Fi, з початку року в метрополітені вже було здійснено кілька нововведень, зокрема пасажири отримали можливість безконтактно платити за проїзд банківською карткою.

Віталій Кличко протестував, як працює Wi-Fi на станції метро "Олімпійська", і здійснив відеодзвінок брату Володимиру, який зараз у Флориді в США готується до наступного поєдинку. Володимир привітав киян з запуском Інтернету в метрополітені і сказав, що кілька тижнів тому був у Київському метрополітені.

- Тепер, коли там є Wi-Fi, буду частіше спускатися в Київське метро, - сказав Володимир Кличко. 

У грудні 2014 року КМДА підписала інвестиційний договір з компанією "Москіто Мобайл" на будівництво Wi-Fi мережі в київському метро. Головні переваги зв'язку – найвища швидкість передачі даних у поєднанні з великою кількістю одночасних підключень до мережі. Сьогодні Wi-Fi в метро можуть похвалитися менше двох десятків міст в світі, зокрема – Сеул в Південній Кореї, японські міста Токіо, Осака, Кіото, Йокогама, Нагоя, китайські Шанхай і Гонконг, а також Лондон, Париж, Софія, Торонто, Чикаго, Нью-Йорк.

Як зявив начальник КП "Київський метрополітен" Віктор Брагіський  питання підняття тарифів на проїзд у київському метро не розглядаються, передає УНН.

"На сьогодні середній тариф поїздки в метро скаладє 3 грн 22 коп, а не 4, як кажуть. Чому? Тому що у нас велика сітка тарифів. Пасажир може їздити і за 3,50, може купувати проїзний квиток, де одна поїздка коштує 3 грн 60 коп, а якщо змішаний з "Київпастрансом", то й менше 3 грн за одну поїздку. Тому тарифи у нас економічно не обгрунтовані. При цьому на сьогодні питання підняття тарифів не розглядається",- сказав В.Брагінський.