Київська «Силіконова долина» на місці Мотозаводу: що буде на Дорогожичах

Київська «Силіконова долина» на місці Мотозаводу: що буде на Дорогожичах

Як повідомляла «Вечірка», на місці Київського мотоциклетного заводу створять «силіконову долину» по-київськи. Проект детального плану території у межах вулиць Дорогожицької, Мельникова, Якіра, Сім`ї Хохлових у Шевченківському районі пройшов етап громадських слухань і сьогодні був обговорений на містобудівній раді столиці. Аби він був внесений у проект Генплану міста, його ще має затвердити Київрада.

Ущільнювати забудову на Лукьянівці-Дорогожичах не будуть

За проектом, на цій території мають бути: житлова забудова, змішана забудова з громадськими та торговими закладами в складі інноваційного парку («силіконова долина») (UNIT CITY). Також передбачається санація кварталів існуючої середньоповерхової забудови. Вважається за недоцільне ущільнення кварталів існуючої житлової забудови. 

З’являться два дитсадки і дві школи

 Дитсадок  № 470 по вул. Якіра, 14-а  реконструюють і розширять до 280 місць, розмістять ще один садок на 120 місць в житловій забудові на перших поверхах.

Передбачається будівництво нової  школи на 990  місць з басейном та спортивно-оздоровчим комплексом та початкової школи на 360  місць для повного забезпечення потреб в закладах освіти для існуючої та проектної кількості населення.

Територію забудують секційними будинками висотою від 8 до 17 поверхів, окремі односекційні будинки - 25 поверхові. Всі запроектовані споруди матимуть підземні паркінги.  В межах житлових кварталів зроблять озеленення території, влаштують нові сквери.

Так нині виглядають залишки цехів мотозаводу

Де вирощують ІТ-шників

Територія, яка на даний час знаходиться у користуванні ПрАТ «Київський мотоциклетний завод» і обмежена вулицями Сім’ї Хохлових, Дорогожицькою та проектними проїздами, що відокремлює ділянку від існуючої житлової забудови та комунально-складської забудови, передбачається розміщення інноваційного парку (UNIT CITY) – комплексу будівель та споруд житлового та громадського призначення. Нині компанія  [ bvblogic] та Navizor вже мають сучасний та комфортабельний офіс у  Києві за адресою Дорогожицька,1. Але є місце поряд, яке можна розвивати далі.

Зазначений інноваційний парк стане центром інноваційних ІТ-технологій, або «Силіконовою долиною» у Києві, яка дозволить готувати ІТ-професіоналів світового рівня. В складі забудови будуть розміщені будівлі з приміщеннями для навчання та опанування ІТ-технологій, закладами громадського харчування, офісними приміщеннями.

Нова незалежна екосистема – функціональний квартал поєднуватиме всі сфери життя людини та матиме сучасну візуальну концепцію, створену за участі міжнародних фахівців та експертів в сфері К-парків. 

 Запустять новий автобус

Аби запустити рух автобусу вулицями Сім’ї Хохлових та Дорогожицька, намічено розширити їх до 10,5 м та  до 14 м  відповідно. В ДПТ передбачено подовжити пров. Кагатний до вул. Дегтярівська. Провулок пройде територією складів «Sun-Park», частково територією районної котельні «Молодь», вздовж торця будівлі інституту ВАТ «УкрНІІпродмаш».