Завдяки Громадському бюджету в КПІ відкрили скеледром для всіх охочих

Завдяки Громадському бюджету в КПІ відкрили скеледром для всіх охочих

Це вже 18-й проект з 62, які зібрали необхідну кількість голосів у 2016 році. Розташовується він на 4-му поверсі спорткомплексу КПІ за адресою вул.. Верхньоключова, 1/26.

Сьогодні скаледром «КПІскала» офіційно відкрили секретар Київради Володимир Прокопів, представники районної адміністрації, КПІ ім. Ігоря Сікорського та студенти.

- Маємо конкретний результат — завдяки Громадському бюджету, спільними зусиллями влади та громади. Це один із проектів-переможців, він посів 5-те місце з понад 300 проектів. Чим більшій кількості людей ми дамо змогу такі проекти втілювати, тим більше люди розумітимуть, що вони можуть впливати на те, як виглядає та функціонує наше місто, - зазначив Володимир Прокопів. -  Здавалось би, невеличкий зал. Але,  з іншого боку, це незвичайна полія, втілення гасла «Київ своїми руками» на практиці. Автор проекту Євген Козак, мав ідею і реалізував її на користь всього міста. Особливо важливий цей зал для тих людей, які представляють наше місто і країну на спортивних змаганнях.

Кошторис проекту склав 210 тисяч гривень. За ці кошти разом з Солом’янською РДА було закуплено скелелазний мат, м’які меблі, аудіо-систему та частину скелелазних зачіпок.

- Я 12 років займаюся цим видом спорту, є кандидатом в майстри спорту з скелелазання, в студентські роки був чемпіоном України. Тож вирішив, що спробую зробити власний зал для студентів і всіх охочих, які хочуть займатися скелелазанням, - поділився автор проекту Євген Козак.-  Тут був занедбаний коридор. Ми знайшли спонсорів, зробили ремонт, розробили макет дизайну, а за кошти громадського бюджету закупили необхідне обладнання.

В залі зможуть займатися всі бажаючі, для новачків проводитимуться майстер-класи з досвідченими інструкторами. Потрібно лише записатися на тренування в Інтернеті, заповнивши спеціальну форму, та взяти з собою змінне взуття і спортивний одяг. В залі одночасно можуть займатися 20-25 людей.  В «КПІскала» є дві стінки для скелелазання, а також куточок для розминки

- Існує три види скелелазання: на швидкість, на складність і боулдерінг, що полягає в проходження коротких, але складних трас. У нас є одна 4-метрова стінка для боулдерінгу на 30 трас та 7-метрова стінка з нижньою страховкою на 13 трас, де можна лазити на швидкість і складність. Ми зробили траси різної складності – для дітей, для не спортсменів і для професіоналів, - зазначив Євген Козак. -  Скелелазання багато хто прирівнює до плавання, адже воно розвиває всі суглоби і групи м’язів, працює все тіло. Ще одна важлива складова – спортсмен має моделювати трасу, у нього розвивається зорова пам’ять.

Також зал стане базою для тренування спортивної команди НТУУ КПІ ім. Сікорського, в якій займаються близько 10 спортсменів. Два роки підряд КПІшники є чемпіонами України зі скелелазання. А скелелазання вже стало олімпійським видом спорту, що буде представлений в 2020 році на Олімпіаді в Японії.

До слова, вже 30 вересня стартує голосування за проекти Громадського бюджету- 2018.

 - На втілення громадських ініціатив наступного року місто виділило 100 мільйонів гривень. Переконаний, що кияни активно голосуватимуть, і ми матимемо ще більше реалізованих класних ідей. Усі проекти, які пройшли модерацію, уже за кілька днів з’являться на сайті Громадського бюджету, де з ними можна буде ознайомитися. А голосувати можна буде за 5 вподобаних ідей. Тому долучайтеся, це реальний шанс зробити наше місто кращим! - закликав Володимир Прокопів.

Автор проекту «КПІскала» Євген Козак також подав на Громадський бюджет проект – створення 15-метрового відкритого скеледрому, аналога якому не має в Києві. Він матиме й трасу олімпійського формату, яка на території України працює лише в Одесі.

Нагадаємо, майже 500 проектів киян вже допущені до голосування.

Голосуйте за проекти Громадського бюджету, а також долучайтесь до групи авторів «Громадський бюджет Києва: СПІЛЬНО» у мережі Facebook.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.