Восени культурні центри пропонують киянам палітру цікавих подій

Восени культурні центри пропонують киянам палітру цікавих подій

Марія КАТАЄВА 

Мешканці столиці мають змогу не лише долучитися до вітчизняної культури, а й ознайомитися з найкращими зразками європейської. «Вечірка» дізналася, що цікавого підготували іноземні інституції на найближчий час. 

Франція: День відчинених дверей 
Французькому інституту в Україні цьогоріч минає 20 років. З нагоди ювілею тут улаштують День відчинених дверей. 12 вересня з 11:00 до 22:00 у приміщенні закладу на вул. О.Гончара, 84 всі охочі зможуть дізнатися про його діяльність, побувати на презентації навчальних програм, послухати наживо музику, побачити бретонські танці та виставу, узяти участь у майстер-класах та скуштувати смаколиків. А також познайомитися з гостем Емілем Браво – французьким автором мальованих історій і коміксів. 
Щопонеділка в кінотеатрі «Київ» для кіноманів відбуваються покази французького кіно мовою оригіналу. У вересні це фільми, присвячені школі, у жовтні – анімаційне кіно, у листопаді – документальні стрічки. 
Музична програма представлена класикою: концертами саксофоніста Клода Делангля з колегами з Києва та Швеції (21 вересня у філармонії) та клавесиніста Жана Рондо (19 жовтня у філармонії), джазовим виступом гурту піаніста й композитора Тьєррі Майара (26 вересня в «Майстер-класі» в межах Voloshin Jazz Weekend) та сучасною музикою від франко-німецького дуету Zweierpasch, солісти якого є близнюками. 
Подивитися на «Акварелі» художниці Амелі де Трогофф, котра знайшла натхнення в Києві, можна з 12 до 26 вересня у приміщенні Французького інституту. А 9 жовтня до міста завітає Фльор Зілескевич з книгою й мультимедійним проектом «Облава на кохання», які презентує в кондитерській «Волконський». 
У листопаді анонсують ще один актуальний проект «Люди між стінами» в Музеї Шевченка: фотограф Олександр Новосьолов зняв фотосерію, як люди живуть біля стін у зонах конфлікту, і дослідив, чи допомагають вони їм. 

Нове британське кіно та музика 
Британська Рада в Україні запрошує меломанів на вечірки Selector Live в клуб Sentrum. 24 вересня суміш лірики, тріп-хопу та дабстепу презентує співак Ghostpoet, а 20 жовтня приїдуть панк-рокери Slaves, які вважаються одними з найперспективніших новачків Британії. 
Побачити найкращі театральні вистави (щоправда, на великому екрані) можна завдяки проекту «Британський театр у кіно». У вересні в кінотеатрах «Київ» та Кronverk Cinema Skymall покажуть постановки «Комедія помилок», «Венеціанський купець», «Антоній і Клеопатра», «Про мишей та людей». А наприкінці листопада на кіноманів чекає 15-й фестиваль «Нове британське кіно» з найцікавішими новинками й дебютними роботами молодих режисерів. 

Фільм про повстання та книга про поляків у Києві 
Польський інститут на вересень анонсує кілька подій. Це показ фільму «Варшавське повстання» 2013 року (17 вересня о 19:00, Будинок кіно, Синя зала) – першої у світі художньої стрічки, цілковито змонтованої з документальних матеріалів. У центрі оповіді – Варшавське повстання 1944 року, організоване польським опором Армії Крайової проти Третього Рейху. Воно показане очима двох молодих репортерів, що були свідками повстанських битв. У фільмі використано автентичну кінохроніку 1944 року. 
29 вересня о 18:00 у книгарні «Є» презентують книгу Маріуша Коженьовського «За Золотими ворітьми. Суспільно-культурна діяльність поляків у Києві в 1905–1920 роках». На початку XX ст. польська спільнота Києва створила один з найміцніших осередків польської ідентичності, діяльність якого й досліджує автор. 

Мовні уроки та знімання кіно задля подорожі 
27 вересня в Києві відзначатимуть Європейський день мов, започаткований Радою Європи 2001 року. До святкування долучаться українські представництва Британської Ради, Goethe-Institut, Посольство Королівства Іспанія, Посольство Латвійської Республіки, Французький інститут, Чеський центр та Польський інститут. 
Цього дня з 11:00 до 19:00 у приміщенні Британської Ради та Goethe-Institut (вул. Волоська, 12/4), а також у дворі НаУКМА будуть організовані пробні мовні уроки для дорослих і дітей, презентації навчання в Європі, покази європейського кіно, літературні дискусії, майстерні, конкурси, ігри. Вхід на всі події вільний.