«Проект Енеїда», як посібник з історії модерного українського мистецтва

«Проект Енеїда», як посібник з історії модерного українського мистецтва

24 серпня Національний художній музей України (НХМУ) представить масштабну виставку «Проект Енеїда», що є новим поглядом на феномен легендарної поеми Івана Котляревського.

Цікавий прояв візуальних образів до «Енеїди» – її функція «лакмусового папірця», який допомагає відкрити ідеологічні коди, що були притаманні тому чи іншому часу. Друга сторона роботи з «Енеїдою» може бути охарактеризована, як розробка своєрідного посібника з історії модерного українського мистецтва.

«Проект Енеїда» – це та виставка, яка має розпочати огляд основного візуального пласту, який був створений до 2000-х років. Більше того, «Проект Енеїда» – це той майданчик, який демонструє можливість роботи з величезною кількістю тем через усього лише один, хоча й етапний, твір.

Експозиційність «Проекту Енеїда» не обмежується демонстрацією картин і ілюстрацій до травестійно-бурлескної поеми: візуальність проявляється, наприклад, через мультимедійні засоби або ж «реінкарнацію» у рамках проекту кафе «Еней», яке тривалий час було знаковим місцем для київської інтелігенції; у винайденні діалогу між творами до «Енеїди» та загальновідомими художніми роботами.

Під час міжмузейного проекту буде представлено понад 200 експонатів з найрізноманітніших колекцій: серед них – як вже визнані шедеври Георгія Нарбута або Анатолія Базилевича, так і досі жодного разу неекспоновані в Києві зразки з музейних фондів інших міст – наприклад, твори Мирона Левицького та Михайла Дерегуса.

Паралельна програма виставки передбачає кураторські екскурсії, ноктюрни, дитячі заходи, зустрічі й круглі столи зі знавцями та творцями образів «Енеїди» та сучасниками 1960-х років – періоду, коли твір отримав чи не найбільшу кількість візуальних втілень у мистецтві.

Детальніше про проект: https://www.facebook.com/Aeneid.Project.NHMU/

Нагадаємо, українські воїни мовою мистецтва розкажуть про життя «на нулі».

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.