День народження НСК «Олімпійський»: «коло бажань», екскурсії та музика

День народження НСК «Олімпійський»: «коло бажань», екскурсії та музика

Вікторія ГРЕБІНЬ

Стадіони  теж святкують День народження. Особливо – коли це головна спортивна арена країни. У суботу, 12 серпня, мешканці столиці вітали  НСК «Олімпійський»  – 94 роки виповнилося!

Це святкування  має свої традиції – гості свята мали можливість загадати своє найзаповітніше бажання в «смарагдовому колі бажань» НСК – на ідеальному газоні футбольного поля. Запевняють, що бажання обов’язково має здійснитися, тож люди стояли босими  на футбольному полі – набиралися неймовірної енергетики перемоги, збагачувалися  натхненням на нові звершення та ідеї.

Організатори події, надали можливість киянам та гостям столиці замовити свою улюблену пісню, через соціальні мережі, та прослухати її на стадіоні «Олімпійського».

Також в цей день святкував  4- річчя музей «90-річної історії стадіону». Для усіх охочих проводили  екскурсії, на яких розповідали про багату історію, реконструкцію та різноманітні експонати, частина з яких майже ровесники арени.

- Стадіон пережив 4 реконструкції. Перша тривала з 1935-1941 рік. Війна зірвала урочисте відкриття. Після визволення Києва у 1944 році пройшов матч між київською та московською командами. В музеї лишилися  квитки з того матчу. Друга припадає на 1966 рік -  тоді була збудована унікальна, на той час конструкція, другий ярус стадіону за рахунок якого кількість місць збільшилась до 100 000 місць. Третя реконструкція була  в 1880 році, а  остання,  наймасштабніша , тривала з 2008 по 2012. Стадіон готували до  Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.  Тоді, кількість місць зменшили до 75 тисяч, проте це - найбільший стадіон в Україні та один із найсучасніших в Європі, він відповідає всім вимогам УЄФА. Слід зазначити, що на стадіоні проходять не лише футбольні матчі, а й змагання з різних видів спорту, марафони та концерти світових зірок. У нас виступали Shakira, Madonna, Depeche Mode та ін. - розповіла екскурсовод.

Експозиція стадіону постійно поповнюється подарунками від визначних спортсменів та фанатів.

- На цей день народження ми чекаємо сюрприз від команди Динамо - доповнив директор з питань зовнішніх зв’язків НСК Віктор Анісімов.

Він побажав улюбленій арені  «любові киян, та любові всесвітньої тому що НСК «Олімпійский» є перлиною нашого міста»!

 - Це місце, особливе для мене, я вірю в силу сакральності цього стадіону, тому що люди які сюди приходили, мріяли про перемогу, бажали перемоги іншим, чим і  збагачували це місце такою позитивною енергетикою. Тому  не сумніваюся, що моя мрія здійсниться, - поділилася враженнями киянка Анастасія.

Нагадаємо, на НСК "Олімпійський" покзали величезні фотоконструкції героїв АТО.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!