15 тисяч київських дітей навчились плавати завдяки ініціативі Дениса Силантьєва

15 тисяч київських дітей навчились плавати завдяки ініціативі Дениса Силантьєва

На Дніпрі у Гідропарку відкрито новий сезон всеукраїнського соціального проекту «Клуб дитячого плавання», орієнтований, насамперед, на дітей із соціально незахищених верств населення та вимушених переселенців.

«Клуб дитячого плавання» діє з 2009 року за ініціативи Дениса Силантьєва – багаторазового чемпіона України, чемпіона світу та Європи, срібного призера Олімпійських ігор із плавання, а нині - народного депутата України. До речі, його національний рекорд із плавання на дистанції 200 метрів батерфляєм досі залишається неперевершеним.

Протягом 8 попередніх років проект виріс до меж всеукраїнського – нині, крім столиці, він оздоровлює дітлахів у Львові, Дніпрі, Запоріжжі, Житомирі та Херсоні. Завдяки діяльності Клубу більше 15 тисяч дітей безкоштовно навчилися плавати. Влітку проект працює на відкритих водоймах - річках та озерах, а взимку переміщується на закриту територію - до басейнів спортивних комплексів.

- Актуальність та необхідність проведення нашого соціального заходу підтверджується сумною статистикою, - підкреслив на відкритті нового сезону Клубу Денис Силантьєв. - Щороку на воді гине близько 3 тисяч людей, 10 відсотків з яких – діти. Протягом кількох тижнів діти з різних соціальних верств зможуть безкоштовно навчатися плавання у професійних тренерів і спортсменів.

…Гамірно і весело було липневої суботи у Гідропарку. Вже у перші години до клубу записалося понад 100 діток. Кожен намагався стати учасником унікального майстер-класу від першого чемпіона незалежної України з плавання Дениса Силантьєва. А попереду ж іще цілий місяць захоплюючих тренувань і наполегливих занять! «Підігрівав» настрій присутнім на відкритті ведучий - добре відомий із телевізійних проектів співак і танцюрист Сергій Костецький.

Протягом дії проекту працюватиме «гаряча лінія» для запису. Вік майбутніх плавців коливається від шести до чотирнадцяти років. Не відмовляють нікому, хоча перевагою користуються діти із малозахищених родин, сімей переселенців, загиблих і поранених в АТО. Батьки та бабусі з дідусями приводять і дітей-інвалідів, навіть із захворюванням на ДЦП. До них і увага особлива.

Про перебіг цьогорічного сезону клубу «Вечірка» довідалася у організатора проекту, голови Всеукраїнського жіночого руху «Жінки за зміни» дружини Дениса Силантьєва Інни:

- Наша мета – аби кожна дитина після закінчення занять освоїла мінімальні навички плавання, трималася на воді. Всі учасники розподілені по групах з 10-15 дітей. Щодня заняття триватимуть від 10-ї до 16-ї години. З дітьми працюють чотири досвідчених тренери. Крім того, дуже велику увагу приділено заходам безпеки: весь день на пляжі працюють рятувальники.
Буває, що після 3-4 занять дитина раптом стає байдужою до плавання, пропускає заняття. Що ж, силоміць до води ніхто нікого не тягне. Для всіх, у кого бажання подружитися з плаванням виявиться стійким, організатори обіцяють нагороди - сертифікати та пам’ятні подарунки.