Київрада планує впровадження єдиного квитка для всіх видів транспорту

Київрада планує впровадження єдиного квитка для всіх видів транспорту

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами депутати заслухали інформацію щодо запровадження у столиці електронного квитка. Про це повідомляє популярний інформаційний портал "Хмарочос".

- За даними Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київради (КМДА), система єдиного електронного квитка розробляється на базі комунальних підприємств «Київський метрополітен» та «Київпастранс», пишуть у прес-службі. Заплановано, що цього тижня буде оголошено конкурс на закупівлю обладнання, яке потрібне для запровадження е-квитка в наземному пасажирському транспорті, - йдеться у повідомленні.

За словами директора Департаменту інформаційних технологій КМДА Юрія Назарова, електронний квиток в Києві вже є, але тільки у підземному транспорті. Наступним кроком у КМДА планують купити валідатори та бортові комп’ютери для автобусів, тролейбусів та трамваїв «Київпастрансу». Потім – впровадити інформаційну систему електронного квитка.На другому етапі відбудеться модернізація технічної бази метрополітену та підключення вже до нової системи е-квитка, каже Назаров.

- За даними ЄБРР, у містах Західної Європи втрати при зборі виручки у міському транспорті складають 2-3%, у Східній Європі — 2-7%. В українських містах маємо втрати у 25-40%. В першу чергу, це стається через використання паперових квитків, людський фактор та відсутність автоматичного обліку пільговиків. Запровадження електронного квитка вирішить цю проблему, - переконані депутати Київради.

Депутати кажуть, що введення е-квитка допоможе боротись з корупцією у цій сфері. Заплановано, що у столиці відповідна система повноцінно запрацює з другого кварталу 2018 року.

Нагадаємо, князю Володимиру дадуть друге життя.