Безвіз важливий для третини українців

Безвіз важливий для третини українців

Третина українців підкреслює важливість безвізового режиму для населення країни.  З іншого боку – всього 38% українців вважають себе європейцями. Це всього на 3% більше ніж у 2013 році. Оформити біометричні паспорти збирається всього 10% опитаних із західного регіону, та 7% із східної частини України.

Такі результати опитування озвучила Ірина Бекешкіна, директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Загальнонаціональне опитування щодо ставлення населення до безвізового режиму проводили  9-13 червня Фонд «Демократичні ініціативи» та Центр Разумкова.

- Чим ближче до заходу, тим вищий відсоток людей, які вважають безвізовий режим важливим, – зазначила пані Ірина.  

На заході  11% опитаних мають біометричні паспорти. На сході – всього 2,5%. Молодші респонденти частіше мають біометричні паспорти.

Всього 14% ознайомились з правами в’їзду і перебування у країнах Шенгенської зони. Альона Гетьманчук зазначила, що необхідно докорінно змінити державну комунікаційну стратегію.

- Замість того, щоб фокусуватись на тому, що вимагає від країни ЄС, потрібно почати розповідати про те, що дає нам угода з ЄС, – підкреслила Альона Гетьманчук, директор ГО «Інститут світової політики».

Вона підкреслила, що це допоможе налагодити конструктивний діалог з європейськими країнами, який не викликатиме у них негативних емоцій стосовно вступу України до ЄС.

Нагадаємо, ТОП-5 найдешевших і найдорожчих країн: фінансові вимоги безвізу