Смішні штрафи за незаконні тераси ресторанів обурюють міську владу

Смішні штрафи за незаконні тераси ресторанів обурюють міську владу

У Києві ресторатори можуть добре жити і не тужити. У міської влади практично нема важелів карати їх за незаконні літні тераси, які з весняним теплом заполонили тротуари у місті. І лише збільшення адміністративного штрафу за незаконно встановлені літні тераси допоможе боротися з ними. Так вважає перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс. Він переконаний: проект змін до адміністративного кодексу, зареєстрований у Верховній Раді, вкрай необхідний для наведення порядку у місті.

- Зараз фізична особа сплачує від 340 до 1300 гривень штрафу, юридична – 850-1700 гривень. І ми розуміємо, що таку суму тераса, навіть якщо вона невелика, легко заробляє навіть за кілька годин, не те, що за вечір. Тобто невеликий розмір штрафу не впливає відчутно на підприємця. Він не бажає рахуватися ні з перехожими, які часто мають буквально маленьку стежечку для проходу, ні з казною міста, яка нічого не отримує за використання території, що належить громаді. 40 тисяч гривень, які пропонують автори проекту, звісно, будуть більш відчутним застереженням, – переконаний Геннадій Пліс.

Упродовж останніх років у столиці триває активна боротьба з нелегальним бізнесом, у тому числі і з незаконно встановленими літніми терасами.

Як повідомлялося раніше, на столичних вулицях самовільно встановлено більше тисячі терас, більшість із яких – нелегальні і їх обіцяють демонтувати.

До слова, майже рік тому "Вечірка" робила репортаж про літні майданчики ресторанів. Думаєте з того часу щось змінилося? Де там! Усі літні тераси на місці!