Сучасна електронна медсистема вже в столиці: прощайте черги і хабарі

Сучасна електронна медсистема вже в столиці: прощайте черги і хабарі

Забути про черги в поліклініках. Здати аналізи за 15 хвилин  без суперечок із бабусями, "які займали з 6-ї ранку".  Обрати лікаря, якому довіряєш. Це не фантастика, і не "рекламка" із проспектів приватних медичних клінік.  Це центр первинної медико-санітарної допомоги № 2 Подільського району підключився до до Національної системи e-Health у рамках медичної реформи. Про це повідомив заступник голови КМДА Микола Поворозник під час урочистої реєстрації закладу.

 - Київ завжди був флагманом реформ у всіх сферах життя міста, і, насамперед, у сфері охорони здоров’я. Символічно, що сьогодні ми знову ж таки першими робимо реальний крок у реформуванні системи охорони здоров’я в рамках впровадження національної реформи Міністерства охорони здоров’я. Після того, як усі медичні заклади внесуть свої дані до Національної системи, громадяни України зможуть самостійно обирати власного лікаря на основі його професіоналізму, а не за територіальним принципом, – сказав Микола Поворозник.

За його словами, саме реєстрація медичного закладу в Національній системі e-Health уможливить принцип «Гроші йдуть за пацієнтом», що є основною засадою реформи медицини.

- За час роботи через систему Helsi на прийом до лікарів первинної і вторинної ланки записалися близько 50 000 пацієнтів. Більше 40% із них записалися на прийом через інтернет, інші – через Call-центр і реєстратури. Уже підключено 58 амбулаторій Подільського, Оболонського та Солом’янського районів, а наразі активно підключається Деснянський район. Підключено консультаційно-діагностичні центри трьох районів і одна дитяча лікарня. Більше 2 000 медичних співробітників внесено до електронної медичної системи Helsi, – додав заступник голови КМДА.

Він зауважив, що система Helsi надає медичним закладам можливість взяти участь у медичній реформі – підключити заклад і лікарів, зафіксувати вибір пацієнтом сімейного лікаря і передати всю інформацію до Міністерства охорони здоров’я.

Сьогодні Helsi працює у лікарнях і амбулаторіях Подільського та Оболонського районів. Проте, поступово буде створено систему, яка працюватиме в усьому місті.

Нагадаємо, один з корпусів новенького «ОХМАДИТу» відкриють вже восени.