Дитсадкам тут місце: у столиці зменшать чергу на 3,5 тисячі дітей

Дитсадкам тут місце: у столиці зменшать чергу на 3,5 тисячі дітей

За кілька років у Києві мають ліквідувати чергу у дитсадочки. Такі амбітні наміри міська влада висловлює не вперше - проблема це для Києва давня і дуже болюча. Проте, тепер є чіткий план, як цього досягнути. Зокрема, лише цьогоріч планують відкрити 10 дитячих садків і зменшити чергу на 3,5 тис дітей. Про це заявив Київський міський голова Віталій Кличко в ефірі телеканалу “Київ”, інформує прес-служба мера.

- Я взяв непросте завдання, адже багато дітей сьогодні у черзі до дитсадків, багато дітей переселенців. Цього року ми плануємо зменшити чергу на 3,5 тис дітей, і наше  завдання - щоби за 2-3 роки черги взагалі не було, - підкреслив Віталій Кличко.

Мер відзначив, що цього року заплановано відкрити у столиці 10 дитсадків. 

- Може нам навіть вдасться і 11, - додав Київський міський голова.

Він розповів, що цього тижня проінспектував перебіг робіт з будівництва нового дитсадка по вулиці Волго-Донській у Дарницькому районі.

- Дуже гостро стоїть питання з дитсадками в цьому районі. Ми пообіцяли і робимо все, щоб до кінця року відрити тут новий дитсадок –  сучасний з ліфтами, пандусами, басейном, енергозберігаючими технологіями, - зазначив Кличко. – Загалом цього року у Дарницькому районі  планується створити 660 місць в дошкільних навчальних закладах. Крім того,  кожен дитсадок - це 50-60 робочих місць для дорослих, - сказав мер Києва.

Він також зазначив, що столична влада докладає максимум зусиль, щоби повертати дитсадки, які були виведені з комунальної власності і використовувалися не за профілем. 

Віталій Кличко підкреслив, що влада вимагає від забудовників, які будують великі комплекси і нові мікрорайони, обов’язково створювати соціальну інфраструктуру, тобто будувати дитсадки і школи.

Раніше, перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс повідомив, що черга у дошкільні заклали складає близько 11 тисяч дітей. 

Водночас із будівництвом нових, велика увага і до діючих садочків. Зокрема, під час літніх канікул розпочнуться капітальні ремонти у 70 комунальних дошкільних навчальних закладах столиці.