Чотири основні фактори, що вплинули на зростання тарифів у столиці

Чотири основні фактори, що вплинули на зростання тарифів у столиці

У Києві дорожчає комуналка.  Уже із 1 липня у столиці вступають у силу тарифи на утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. У серпні кияни отримають рахунки з новими тарифами: планується, що середньозважений тарифів у Києві становитиме 5,80 грн/м кв.

Завдяки новим тарифам будуть підвищені зарплати працівникам робітничих професій, а також планується збільшити обсяги коштів на поточні ремонти, обслуговування ліфтів та інші нагальні потреби в житловому фонді. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, інформує прес-служба КМДА.

На зміну тарифів вплинули:

  • зростання майже у сім разів вартості електричної енергії для освітлення місць загального користування та роботи ліфтів зросли (з 0,2436 грн за 1кВт до 1,68 грн за 1кВт);
  • зростання удвічі тарифу на послуги з вивезення твердих побутових відходів;
  • зростання мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму на 90%;
  • зростання у три рази вартості паливно-мастильних матеріалів тощо.

- Тариф для комунальних ЖЕКів не змінювався майже сім років. Протягом останніх двох років комунальні підприємства зверталися до міської влади з проханням скоригувати тариф. Але на фоні збільшення інших тарифів – на тепло, гарячу воду, електроенергію, ми відмовляли підприємствам, розуміючи межі платіжної спроможності людей. Однак зараз мова йде про те, аби зберегти сферу надання послуг у робочому стані та не втратити робітників, яких уже зараз не вистачає. Я маю на увазі двірників, слюсарів, сантехніків, покрівельників, які отримують мінімальну заробітну платню (нестача двірників у Києві складає близько 40%, інших технічних працівників – 30%). Зміною тарифів ми прагнемо забезпечити безперебійне надання послуг та покращити сервіс. Саме тому ми вимагатимемо від комунальних служб докорінної зміни підходу до надання послуг та клієнторієнтованості, – сказав Петро Пантелеєв.

Він також зауважив, що для киян зберігається знижка у розмірі 10% у разі, якщо рахунки сплачені до 20 числа.

Водночас, киянам пообіцяли, що з зростанням квартплати зросте і якість послуг.

- Ми підвищимо кваліфікаційні вимоги до працівників, розподілимо обсяги функцій прибирання прибудинкової території та прибирання сходових клітин, аби за це відповідали два працівники та якість роботи була вища. У нас 80% житлового фонду столиці знаходиться у незадовільному стані. Тому ми плануємо оновити обладнання, техніку та збільшити обсяги вкладень на виконання поточного ремонту, – підкреслила Ірина Бойко.

Нагадаємо, у липні також зміняться тарифи на проїзд в метро.