Українцям загрожує спалах епідемії кору

Українцям загрожує спалах епідемії кору

Як повідомили у Центрі  із контролю та моніторингу захворювань МОЗ України, на тлі загального зниження захворюваності, у 2016 році зареєстровано 102 випадки кору у 10 регіонах із них 3 – у Києві. Із 102 випадків кору 58 (56,8%) становили діти раннього, молодшого та середнього віку, з них 50 (86,0%) не щеплені згідно із Календарем, 5 дітей (8,6%) - із невідомими даними про щеплення. Решта 27 дітей старшого віку та підлітків, 17 дорослих – зі зниженим імунним статусом. У 2016 році від кору помер 1 дорослий (Дніпропетровська обл.). Це передає Центр здоров’я Дніпровського району міста Києва.

Все вищезазначене є сигнальними ознаками наближення чергового епідемічного підйому кору в Україні на фоні низького рівня охоплення профілактичними щепленнями, що спостерігається в останні роки.

Хворий на кір заразний для навколишнього оточення протягом 10 днів із дня появи у нього перших ознак захворювання – нежиттю, кашлю і нездужання. Особливо небезпечний кір ддя  маленьких дітей,  у віці до 2 років, коли він може дати ускладнення, небезпечні для життя.

Необхідно пам'ятати, що на кір хворіють не лише діти, а і дорослі, причому у них хвороба перебігає, як правило, важче. У більшості випадків кір перебігає сприятливо, але при розвитку ускладнень, особливо  енцефаліту і менінгоенцефаліту, можливі летальні наслідки.

Основним засобом профілактики є протикорова вакцина MMR (КПК), що забезпечує захист від захворювання. Згідно із інформацією ВООЗ, вірус кору припиняє циркуляцію у популяції і нових випадків захворювання не виникає, якщо вакцинацією проти кору охоплено 95% популяції.

Нагадаємо, що робити, якщо дитина шульга.