«Ринок смерті» посеред столиці: чи зникне у Києві незаконна торгівля тваринами [фото, відео]

«Ринок смерті» посеред столиці: чи зникне у Києві  незаконна торгівля тваринами [фото, відео]

«Пташиний» ринок або «ринок смерті» на Куреннівці?

Киян вже здавна хвилює це місце, адже там можна не тільки обрати домашнього улюбленця, але й побачити, як  тваринки гинуть від голоду, холоду та своїх власників. Продавці ставляться до живих істот, як до звичайного товару, що має свій «термін придатності».  Коли він "вичерпується", то як підозрюють активісти, малих кошенят та щенят викидають у ліси, на смітники та, навіть, кидають під колеса електричок, які їздять поблизу.

Ще у січні цього року електронна петиція із закликом закриття чи переформатування “Пташиного ринку” набрала більше 10000 голосів, і її в установленому порядку розглянули в Київраді. Вчора, 12 червня, у кулуарах КМДА  депутати та активісти намагалися з'ясувати, чи вдалося втілити цю петицію у життя. 

Як повідомляють депутати, що на ринку вже припинили несанкціоновану торгівлю тваринами.  Ця заява викликала шквал суперечок та коментарів.

- Тварин  і далі утримують у жахливих умовах: ніхто не перевіряє у яких клітках перебувають тварини, крім того,  деякі чотирилапі,  взагалі утримуються у якихсь контейнерах. До того ж, не зрозуміло, яким чином собак і котів обстежують ветеринарні  лікарі. Судячи з усього, їм просто дають хабарі,  і на цьому усі процедури закінчуються...  І, до речі, наші громадяни без кінця жаліються на те, що на ринку продають  хворих тварин, які помирають через декілька днів, - наголошує директор благодійного притулку для тварин «Сіріус»  та голова комісії з питань захисту тварин при департаменті благоустрою КМДА Олександра Мезінова.

На що, представники Київради повідомили, що відповідні комісії уже не раз перевіряли ринок на Куренівці, але значних порушень виявлено не було. 

- У кожному великому місті існує щось схоже на Куренівській ринок, але такого неподобства не бачили ніде. У нас же ж навіть крокодилів продають посеред вулиці,  які  плавають у брудних басейнах.  Я знаю про випадки, коли люди за сотні доларів купували  на Куренівці  гарних породистих песиків. І знаєте, що відбувається через декілька днів? Вони їх хоронили!  Таке враження, що ні поліція, ні адміністрація ринку не проводять жодних перевірок - взяли 100 гривень та й пішли, - коментує обурений киянин.

На такі емоційні коментарі, представники  влади погодились, що ситуацію треба тримати під постійним контролем. 

Ми будемо надалі спостерігати, як столична влада співпрацюватиме з  киянами аби вирішити ситуацію з бездушними «рабовласниками» Куренівки.

Нагадаємо, що за знущання над тваринами "світить" до 8 років.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!