«Мерці» під Радою, продаж алкоголю та інші новини Києва за тиждень

«Мерці» під Радою, продаж алкоголю та інші новини Києва за тиждень

5 червня, понеділок: У Києві поховали Любомира Гузара

В крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового поховали верховного архієпископа та колишнього главу Української греко-католицької церкви – Блаженнішого Любомира Гузара.  У похованні взяв участь особистий посланник Папи Франциска архієпископ Циріл (Василь) та секретар Конгрегації для Східних Церков.

З 1 по 3 червня прощання з кардиналом проходили у Львові, а потім тіло покійного привезли до столиці.


6 червня, вівторок: "Година смерті" зробила медичну реформу на крок ближче

Депутати внесли до порядку денного законопроекти, покликані змінити фінансування лікарень і здійснити медичну реформу. Це результат акції протесту під назвою "Година смерті", яка  відбулася під Верховною Радою. 

У МОЗі пояснюють, що незаможним українцям запропонують систему, схожу на субсидії. Натомість обіцяють однакові тарифи по всіх лікарнях і ніяких подяк у конвертах. Парламент у вівторок вносить законопроекти до порядку денного, хоч попередню спробу депутати провалили. Тож тепер є надія, що реформу розглядатимуть у четвер у першому читанні. Друге читання відтак потраплятиме на 20-ті числа червня, Якщо ж у парламенті набереться необхідна кількість голосів, медична реформа розпочнеться вже з 1 липня – на первинній ланці. Але вся система на нові фінансові рейки буде переходити впродовж двох років.

7 червня, середа: Киянам пообіцяли повернути гарячу воду

У Київській міській адміністрації сподіваються, що газопостачання до ТЕЦ-6, яка забезпечує гарячою водою столичні райони Оболонь, Троєщину і Райдужний та Воскресенський масиви, буде відновлено найближчими днями

Гаряча вода у частині Києва з’явиться  точно, коли держава сплатить борг. Або ж питання можна буде вирішити альтернативними шляхами, такими як реструктуризація або прийняттям зазначеного меморандуму. 


8 червня, четвер: Метро «Святошин» та Житній ринок відремонтують

Адміністрація КП «Житній ринок» розпочала частковий ремонт будівлі ринку, закривати його не планують. Адміністрація прибирає сміття та демонтує старі магазини, які фізично та морально вже давно зношені. Люди, які торгували на цих місцях, перейдуть на нові, а відремонтовані площі здадуть в оренду.

Також відремонтують станцію метро «Святошин» та прилеглі до неї території. При проведенні ремонтних робіт окрему увагу буде приділено облаштуванню пандусів та підйомних механізмів для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Роботи будуть завершені вже до кінця 2017 року.

9 червня, п’ятниця: Київрада заборонить продаж алкоголю у МАФах

Депутати Київради підготували проект рішення, що покликаний відмінити видачу дозволів тимчасовим спорудам на продаж алкогольних напоям.

Проект рішення вже підготовлено. Після урегулювання ми зможемо вносити його на розгляд на сесії. Проект рішення без «подвійного дна», що дозволяє нам з упевненістю казати про неможливість виникнення подібної ситуації як із забороною нічного продажу алкоголю.

За словами депутатів, такий крок додатково наблизить Київ до статусу столиці європейської країни, адже, спростить урегулювання питання відстеження обігу алкоголю.