Київська громада хоче відновити доступ до фундаментів Десятинної церкви

Київська громада хоче відновити доступ до фундаментів Десятинної церкви

У Києві заплановано розпочати роботи з відновлення зовнішніх абрисів фундаментів Десятинної церкви для відновлення загального доступу до історико-культурної пам'ятки. Про це повідомили в  ГО "Зробимо разом" 

- Усі відповідні установи підтримали пропозицію ГО "Андріївсько-Пейзажна ініціатива" і проекту "Зробимо разом" та погодили проведення робіт по відновленню зовнішніх абрисів фундаментів Десятинної церкви, -зазначають у об'єднанні.

- Зустрілися з представниками робочої групи по відновленню фундаменту Десятинної церкви, проговорили перші кроки відновлення фундаменту і облаштування прилеглої території. Однозначно, це має бути місцем для культурного та духовного відпочинку громади та туристів. Над цим і працюємо! Домовились про майбутню співпрацю, - повідомив голова Шевченківської РДА Олег Гаряга.

Як написала на своїй сторінці у мережі  Фейсбук  громадський активіст,  юрист, голова ГО "Андріївсько-Пейзажна Ініціатива" Марина Соловйова  пропозицію підтримали  в Інституті археології НАН України, Міністерстві культури України, Національному музеї історії України, Адміністрації Президента, КМДА та мер Києва Віталій Кличко.

 Усі згадані установи та високопосадовці  надали відповідь про те, що підтримують пропозицію та погоджують проведення робіт по відновленню зовнішніх абрисів фундаментів Десятинної церкви. Тому сьогодні вже є проект розроблений разом з Інститутом археології НАН України.

- Маю надію, що при сприянні КМДА, ШРДА та за підтримки киян ми повернемо місту визначну пам’ятку національного значення. Дякую за співпрацю всім, хто долучився!, - зазначила Марина Соловйова.