Лише кияни можуть скасувати заборону нічного продажу алкоголю – депутат

Лише кияни можуть скасувати заборону нічного продажу алкоголю – депутат

Алкоголь вночі продавати не будуть. Принаймні, в столиці України. Про це в коментарі телеканалу «НТН» розповів депутат фракції «Солідарність» у Київраді, ініціатор обмеження продажу спиртних напоїв у нічний час Владислав Михайленко. За його словами, рішення Господарського суду України «є такою собі фікцією Антимонопольного комітету України» та суперечить чинному законодавству.

– Абсолютно зрозуміло, що рішення Господарського суду юридично не може бути виконане. Воно суперечить не тільки законодавству, а самій ідеї місцевого самоврядування в Україні і світу. Ніхто, окрім виборців, самих киян не може змусити депутатів голосувати так чи інакше. У цьому ідея місцевого самоврядування. По-перше, Київрада не буде порушувати закон, оскільки, виконати це рішення неможливо. По-друге, не буде йти проти інтересів громади.

За словами Владислава Михайленка, Господарський суд зобов’язав депутатів Київради скасувати своє рішення щодо обмеження продажу алкоголю в нічний час. Однак і на практиці це реалізувати не можливо.

– У рішенні Господарського суду знову-таки не прописано, хто має виступити ініціатором такого проекту. У сесійний зал до депутатів ніхто не може винести рішення Господарського суду і сказати: «Ось у нас поштою прийшло рішення, давайте по ньому приймати щось». Такої процедури юридично не існує. Для того, щоб скасувати своє рішення, Київрада, депутат має підготувати відповідний проект. А хто піде проти волі киян?, – розповідає депутат Владислав Михайленко.

Соціальний ефект від заборони продажу алкоголю значно відчутний, кажуть у Київраді. Разом з тим, обмеження реалізації спиртних напоїв не несе збитків бізнесу.

Зараз підраховано, що 95-99% товарів під цією акцизною групою реалізуються у денний час. Фактично підприємці не несуть втрат, враховуючи, що зазначене рішення регулює надзвичайно багато питань, пов’язаних і з безпекою клієнтів, і персоналу, і самих підприємців. Яскравий доказ того – рішення виконається протягом усього терміну дії великими рітейлерами, окрім кількох, які шукають обхідні лазівки, але на загальну статистику виконання майже не впливають, – підкреслив депутат.

Нагадаємо, що суд дозволив нічний продаж алкоголю у Києві.