Мери двох столиць відкрили унікальну японську оазу посеред Києва [фото, відео]

Мери двох столиць відкрили унікальну японську оазу посеред Києва  [фото, відео]

Нещодавно, мер Києва разом з мером Кіото Дайсаку Кадокава відкрив Сад каміння та висадив сакури в оновленому парку Кіото, що розташований у Деснянському районі столиці. Віталій Кличко зазначив, що оновлений парк стане справжньою японською оазою в європейській столиці. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

- Цей парк – один з найкрасивіших та найбільш унікальних парків Києва. Він був заснований у 1972 році на знак дружніх відносин між Києвом та культурною столицею Японії – Кіото, одразу після підписання договору про співпрацю та розвиток між нашими містами, – зазначив Віталій Кличко під час відкриття оновленого парку.

Ще під час візиту мера Києва до Кіото, українська та японська сторони домовилися про більш ефективну співпрацю міст-побратимів. У тому числі – про оновлення цього парку.

- І я надзвичайно вдячний меру Кіото, голові міської ради Кіото, Послу Японії в Україні за сприяння у реалізації проекту реконструкції цього парку. Впевнений, що оновлення парку Кіото в Києві стане ще одним символом нашої міцної дружби, – звернувся Віталій Кличко до японських гостей.

Цікаво, що проект реконструкції парку Кіото у Києві розроблений за участю одного з провідних дизайнерів традиційних японських парків – Широ Накане. А тепер, можна ще й відвідати Сад каміння від цього славнозвісного дизайнера – з сухим озером, кам'яними містками, декоративною підсвідкою та рідкісними декоративними рослинами, адаптованими до клімату Києва.

- Впевнений, що до парку тепер приїжджатимуть мешканці не лише з усіх районів столиці, а й гості з інших міст України та іноземні туристи. Адже у Києві відтепер можна відчути дух справжнього традиційного японського саду – зі східним колоритом спокою та єднанням з природою. До того ж, у столичному парку Кіото – найдовша алея сакур у світі, – підкреслив мер Києва.

До речі, ще нещодавно, існувала загроза забудови парку, адже у 2005-му тодішня влада Києва віддала 4 гектари території біля станції метро «Лісова» в оренду приватній компанії на 25 років.

- Частина цієї території – це безпосередньо територія парку Кіото. Забудовник хотів звести тут розважальний комплекс. Була навіть знищена частина дерев. Однак, завдяки спільним зусиллям ми разом з громадою змогли відстояти парк. І жодних забудов тут не буде! Київ – це місто парків та скверів, а парк Кіото тепер – японська оаза в європейській столиці, – наголосив Віталій Кличко.

У свою чергу мер Кіото Дайсаку Кадокава подякував Віталію Кличку і всім киянам за запрошення до української столиці та участі у відкритті парку.

- Сьогодні я побачив парк Кіото у Києві, і можу з упевненістю сказати, що це справжній японський сад. Як ви знаєте, у японських садах закладена ціла філософія. В Саду каміння я бачу два символічні острови – острів черепах і острів лелек. І вони об'єднані, як і наші міста – Київ та Кіото. Щиро вдячний за такий чудовий парк в українській столиці, – розповідає мер Кіото.

Під час реконструкції першої черги парку Кіото були прибрані МАФи і демонтовані незаконні фундаменти, облаштовані нові доріжки, в тому числі велосипедні.

Нагадаємо, що мер Кіото розповів про японський досвід столичним студентам.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook.