«Київводфонд» щодня оновлює карту бюветів

«Київводфонд» щодня оновлює карту бюветів

На сайті спеціалізованого водогосподарського комунального підприємства «Київводфонд» нещодавно з’явилася оновлена карта бюветних комплексів столиці, що містить інформацію про всі джерела, які перебувають на балансі цього підприємства. І ті, що справні, й ті, що поки не працюють, але будуть відремонтовані в цьому та наступних роках.

– Карта бюветних комплексів існувала й раніше, але тривалий час не була актуальною, – розповіла «Вечірці» начальник відділу СВКП «Київводфонд» Ольга Рижко. – Ми вирішили зробити сервіс зручнішим у користуванні та зрозумілішим. Тепер карта оновлюється щоранку до 10-ї години.

Відбувається це так. Заявки, які надходять протягом доби, ретельно опрацьовуються, перевіряються, і вже назавтра до електронної карти бюветних комплексів вносяться корективи: працюючі бювети позначають блакитним кольором, а закриті – червоним. Непрацюючі бювети теж різні. Одні мають тривалі терміни відновлення. Як правило, вони функціонують вже досить довго, і щоб повернути їх до робочого стану, потрібні нові артезіанські свердловини. Цей процес доволі трудомісткий і тривалий. А є такі, де несправність усунути нескладно. Якщо стисло, то карта дає користувачам відповідь на питання: працює чи не працює той чи інший бювет, якщо не працює, то з якої причини та коли її орієнтовно буде усунено.

Нині «Київводфонд» обслуговує 190 бюветних комплексів. У 33 з них відключено водопостачання – через капітальні ремонти, будівництво нових артезіанських свердловин або камер для систем доочистки води.

У складі СВКП є бюветний відділ. Диспетчер приймає замовлення і відправляє на об’єкт ремонтну бригаду, яка працює щодня, навіть у суботу і неділю.

Бюветна вода – це жива вода, її можна вживати як питну, не треба кип’ятити, як воду з-під крана, – зауважує представниця підприємства. – Єдине, про що ми завжди попереджаємо жителів міста, – її не можна довго зберігати: добу, максимум, дві у чистій тарі, стежити, щоб на неї не потрапляло сонячне проміння. Вона не проходить ніякої обробки, не очищується. Тож варто не лінуватися і частіше ходити до бювету.

Прообразом сучасних київських бюветів історики називають фонтан «Самсон», збудований на Подолі ще 1749 року. Після того, як на старті Незалежності 1991-го уряд затвердив Програму «Питна вода», у столиці відкрили перші 17 артезіанських свердловин для прямої роздачі підземної води без будь-якої хімічної обробки. Глибина буріння таких свердловин становить від 90 до 340 метрів. Киянам пощастило більше, ніж іншим мешканцям країни, – вони мають можливість пити високоякісну артезіанську воду із Сеноманського та Юрського горизонтів.


– Цьогоріч у Києві відремонтують 18 бюветних комплексів і збудують 4 нові артезіанські свердловини, – повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. – Нові бюветні комплекси зведуть на вулиці Івана Кудрі, 37–39, та на вулиці Йорданській, 11. На ці потреби столична влада спрямує 14,2 млн грн.

Нагадаємо, за відключеннями гарячої води у столиці тепер можна слідкувати онлайн