«Київводфонд» щодня оновлює карту бюветів

На сайті спеціалізованого водогосподарського комунального підприємства «Київводфонд» нещодавно з’явилася оновлена карта бюветних комплексів столиці, що містить інформацію про всі джерела, які перебувають на балансі цього підприємства. І ті, що справні, й ті, що поки не працюють, але будуть відремонтовані в цьому та наступних роках.
– Карта бюветних комплексів існувала й раніше, але тривалий час не була актуальною, – розповіла «Вечірці» начальник відділу СВКП «Київводфонд» Ольга Рижко. – Ми вирішили зробити сервіс зручнішим у користуванні та зрозумілішим. Тепер карта оновлюється щоранку до 10-ї години.
Відбувається це так. Заявки, які надходять протягом доби, ретельно опрацьовуються, перевіряються, і вже назавтра до електронної карти бюветних комплексів вносяться корективи: працюючі бювети позначають блакитним кольором, а закриті – червоним. Непрацюючі бювети теж різні. Одні мають тривалі терміни відновлення. Як правило, вони функціонують вже досить довго, і щоб повернути їх до робочого стану, потрібні нові артезіанські свердловини. Цей процес доволі трудомісткий і тривалий. А є такі, де несправність усунути нескладно. Якщо стисло, то карта дає користувачам відповідь на питання: працює чи не працює той чи інший бювет, якщо не працює, то з якої причини та коли її орієнтовно буде усунено.
Нині «Київводфонд» обслуговує 190 бюветних комплексів. У 33 з них відключено водопостачання – через капітальні ремонти, будівництво нових артезіанських свердловин або камер для систем доочистки води.
У складі СВКП є бюветний відділ. Диспетчер приймає замовлення і відправляє на об’єкт ремонтну бригаду, яка працює щодня, навіть у суботу і неділю.
– Бюветна вода – це жива вода, її можна вживати як питну, не треба кип’ятити, як воду з-під крана, – зауважує представниця підприємства. – Єдине, про що ми завжди попереджаємо жителів міста, – її не можна довго зберігати: добу, максимум, дві у чистій тарі, стежити, щоб на неї не потрапляло сонячне проміння. Вона не проходить ніякої обробки, не очищується. Тож варто не лінуватися і частіше ходити до бювету.
Прообразом сучасних київських бюветів історики називають фонтан «Самсон», збудований на Подолі ще 1749 року. Після того, як на старті Незалежності 1991-го уряд затвердив Програму «Питна вода», у столиці відкрили перші 17 артезіанських свердловин для прямої роздачі підземної води без будь-якої хімічної обробки. Глибина буріння таких свердловин становить від 90 до 340 метрів. Киянам пощастило більше, ніж іншим мешканцям країни, – вони мають можливість пити високоякісну артезіанську воду із Сеноманського та Юрського горизонтів.
– Цьогоріч у Києві відремонтують 18 бюветних комплексів і збудують 4 нові артезіанські свердловини, – повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв. – Нові бюветні комплекси зведуть на вулиці Івана Кудрі, 37–39, та на вулиці Йорданській, 11. На ці потреби столична влада спрямує 14,2 млн грн.
Нагадаємо, за відключеннями гарячої води у столиці тепер можна слідкувати онлайн