Біля мерії облаштували стоянку для автомобілів людей із особливими потребами

Біля мерії облаштували стоянку для автомобілів людей із особливими потребами

Біля приміщення Київської міської держадміністрації тепер можуть залишати свої автомобілі люди із особливими потребами.

Кілька років тому біля міськадміністрації була спеціальна стоянка для інвалідного транспорту аж… на два місця, але на вимогу пожежних, які начебто через неї не могли б у разі нагальної потреби під`їхати до будівлі, її ліквідували. Тож люди з особливими потребами змушені були паркувати свій автотранспорт на віддалених стоянках і добиратися до адмінбудівлі на Хрещатику, 36, своїм ходом – на інвалідних візочках або протезах. А таких у зв’язку з війною на Донбасі, на жаль, стає все більше, і чимало їх прямують до будинку столичної влади для вирішення своїх нагальних потреб.

- Тому на засіданні робочої групи, яка працює над створенням комітету доступності, ще весною минулого року було прийняте рішення про організацію стоянки для людей із особливими потребами, - прокоментував ситуацію «Вечірці» депутат міської ради Олександр Пабат. – Ми звернулися до депутатів міськради, а також департаменту транспорту КМДА. Було вирішено облаштувати таку стоянку біля приміщення Центрального універмагу – поряд із будівлею міськадміністрації. За погодженням із адміністрацією магазину розробили схему парковки на сім машино-місць і чекали, доки тут закінчать капітальний ремонт і вивезуть будівельне сміття.

І ось до Дня Києва паркову відкрили. Вона дещо відрізняється від звичайних, оскільки крім нанесеного на асфальт позначення місця паркування інвалідного транспорту має ширшу розмітку – щоб можна з авто пересісти у інвалідний візок.

Проте, спецстоянкою вже користуються люди без фізичних вад, які ставлять на місця для інвалідів свої авто. Для них це навіть “вигідно”, адже штраф за паркування машини в недозволеному місці в центрі столиці обійдеться порушнику в 510 гривень, а за стоянку під знаком інвалідного транспорту - всього 251.

Нагадаємо, п'ять законних способів сплати за парковку у столиці.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!