Незручна система медогляду школярів зміниться з вересня

Незручна система медогляду школярів зміниться з вересня

З 1 вересня  може бути введено новий порядок проходження медоглядів  для учнів київських шкіл. Про це повідомляє депутат Київради Олександр Пабат.

- Департаменту охорони здоров'я та Департаменту освіти доручено розробити новий механізм проходження медогляду школярами, оскільки на мою суб'єктивну думку, сьогоднішня система доведена до абсурду. Вона ніби навмисне побудована таким чином, що простіше підписати бланк за 50 - 500 грн., ніж сумлінно пройти  всіх лікарів. Повернення ретро-практики, коли медики обстежували дітей в школі, сьогодні неможливо - згідно з діючим законодавством, оглядати  дітей допустимо лише в присутності батьків, - розповідає пан Олександр. 

За новим проектом  рішення, для школярів та їх батьків, влада створить графіки проходження медоглядів для всіх районів. Інформацію про це розмістять на сайті КМДА, у районних поліклініках та на дошках оголошення у школах. 

Чому кияни та їх діти не вдоволені  медоглядами?

  • Недоукомплектованість дитячих поліклінік профільними спеціалістами;
  •  Черги до окремих фахівців  можуть "тягнутися" і два тижні, через що батьки, щоб повноцінно пройти з дитиною огляд у всіх лікарів, вимушені відпрошуватися  з  роботи.
  •   Щоб потрапити на прийом до лікаря, учні змушені пропускати заняття.
  •   Відвідування здоровою дитиною медичного закладу не є доцільним з епідеміологічної точки зору.

Нагадаємо, що у столиці понад 18 тисяч школяриків будуть у таборах.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!