Сусіда-наркоторгівця тепер можна «здати» поліції онлайн

Сусіда-наркоторгівця тепер можна «здати» поліції онлайн

Креативна команда DreamKyiv, разом з «Центром інформації про права людини» та «Експертним центром з прав людини» за підтримки міжнародного фонду «Відродження» створили зручний онлайн-сервіс для комунікації киян та поліції.

На інтерактивній багатофункціональній карті можна легко знайти та обрати ваш населений пункт та поставити питання поліції, після чого посилання на відповідь прийде саме вам на почту.

Що можна зробити за допомогою сайту?

•  поставити поліції питання та отримати відповідь-роз’яснення;

•  позначити на карті місця, що становлять небезпеку власного району, вулиці чи двору;

•  більше дізнатись про права та обов’язки поліцейських;

•  на наступному етапі реалізації проекту — віртуально познайомитись зі своїм дільничним інспектором.

- Задача проекту — не лише надати містянам можливість просто та легко комунікувати з поліцією, а й створити унікальне джерело практичної інформації. Хто приймає рішення про встановлення нового світлофора? Яка служба має оновлювати „зебру“ на дорогах? Чому сусід — наркоторговець досі не за ґратами? Коли поліцейський має право на обшук людини? Портал „Взаємодія поліції та громади“ допоможе знайти відповідь на будь-яке питання, що стосується творення безпечного простору міста. На разі сервіс працює лише в Києві. Проте наша ціль — масштабувати платформу на інші міста України, - розповідає координатор проекту «Взаємодія поліції та громадян» Анастасія Багній.

Керівники проекту зауважили, що сервіс орієнтований на вирішення неоперативних питань, які потребують відповідей-роз’яснень, а не є аналогом 102.

- Локальні рішення для локальних потреб — гасло поліції в роботі з громадами. Для ефективної роботи на випередження правопорушень поліцейському необхідно знати про нагальні проблеми своєї території обслуговування. А хто краще за мешканця району чи вулиці розповість про потенційно небезпечні місця чи підозрілі події? Наше завдання — налагодити відкриті та довірливі відносини з громадянами, за яких кожен усвідомлює відповідальність за власну безпеку та робить свій внесок у побудову безпечної громади. Сервіс „Взаємодія поліції та громади“ стовідсотково працює на вирішення цього завдання, - коментує начальник відділу зв’язків з громадськістю Департаменту патрульної поліції Катерина Бєлугіна.

Нагадаємо, сусіди на відстані кліку, або як зробити життя у будинку кращим [відео].

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця, – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!