У столиці триває Anne de Kiev Fest

У столиці триває Anne de Kiev Fest

У Києві триває мистецький форум, який прославляє легендарну  київську княжну, доньку Ярослава Мудрого, королеву Франції  Анну.  Міжнародний фестиваль Anne de Kiev Fest проходить під егідою ЮНЕСКО, UNICEF і КМДА.

У п'ятницю до "володінь" юної Анни Ярославни у сквері на Львівській площі завітав Митрополит Паризький Мішель і благословив початок третього Anne de Kiev Fest . Тут також  зустрілися  посли Фрації Ізабель Дюмон, Бельгії Люк Якобс і Швейцарії Гійом Шойрер. Головні посланці Світу Франкофонії , за ініціативи ГО "Чотири Королеви" та при активній підтримці Шевченківської РДА, започаткували Сквер Франкофонії .  

Саме тут, на Львівській площі, біля пам'ятника Анні Ярославні - унікального дітища Костянтина  Скретуцького і Федора Баландіна - у рамках фестивалю висадили  сто кущів троянд французького сорту Anne de Kiev й символічно заклали три клумби: бельгійську, французьку та швейцарську. Кожна з цих клумб  матиме флористичну специфіку кожної з цих країн. Вразила посол Франції, яка вправно користалася лопатою, до речі, на підборах.  Дерево також посадив голова Шевченківської РДА Олег Гаряга. Авторка фітоконцепції оновлення скверу — знана українська квіткарка, садівниця й дослідниця Марина Тісова. Висадка квітів супроводжувалася театралізованим шоу. Діти, які вивчають французьку мову в столичних шкіл № 49 і 20, ліцею Анни Київської та вихованці музичної школи №32 підготували чудовий концерт, в якому звучали твори французьких авторів.

Організатори фестивалю озвучили ідею Паризької Митрополії Української Православної Церкви (Київського Патріархату) про створення всесвітньої ініціативної ради з канонізації Анни Київської.

Кульмінацією вечора стала прем’єра  у Києві  історичної драми «Ярославна — королева Франції», у виконанні акторів Львівського національного театру ім. М.Заньковецької. Ця постановка відомого режисера Алли Бабенко за п’єсою Валентина Соколовського викликала великий резонанс у глядачів і критиків.  Вистава про долю неймовірної жінки, яка привезла у Францію вищу, ніж тут була на той час, культуру. Про королеву, яку називають прабабусею майже тридцяти французьких монархів і на чиєму давньоруському Євангелії, переданому до Реймського собору, надалі під час коронації французькі королі присягали на вірність Франції... Головну роль у виставі грає Олександра Люта.

Прем’єра цієї вистави відбулася три роки тому у Львові, - розповідає  режисер-постановник Алла БАБЕНКО , - Для фестивалю ми зробили іншу, скорочену версію, але зберегли всі сюжетні ходи.  Для нас цей виступ  у столиці стане творчим експериментом, бо ми не привезли  декорацій, а лише костюми, які створив Мирон Купріян.

Фестиваль триватиме до кінця червня. Серед заходів: Національний музей Тараса Шевченка підготував Міжнародний освітньо-виставковий проект "Vis-à-vis Україна-Франція: 800 років після Анни Київської".  

 8 червня відкривається виставка - Літературно-візуальне дослідження "Франкофонна Україна - від Анни Київської до Максима Рильського" в Київському літературно-меморіальному музеї Максима Рильського.

"Anne de Kiev Fest" Фестиваль - маленька перлинка у київському міському культурному житті, що тільки одним своїм існуванням наближає нас до європейських традицій подібних фестів.

Нагадаємо, в Молодому театрі покажуть «оголену правду» на дві дії.