Як кияни святкували день народження столиці [фото]

Як кияни святкували день народження столиці [фото]

Цього року наше чарівне місто святкує 1535 років. Тож, на вихідних, столиця України влаштувала феєричне дійство на свій День народження, який кияни гучно відзначали у всіх районах. Нереальна кількість фестивалів, ярмарок, концертів, майстер-класів, виступів, спортивних змагань та усіляких цікавинок на будь-який смак.

Усі події та заходи напевно й перерахувати важко, але найяскравіші запам'ятаються на довго.

Давайте ж згадаємо, як це було:

  • «День Києва на Софії»

Напевно цей проект зібрав найбільшу кількість відвідувачів, адже організатори влаштували справжнє свято музики, танців та квітів, яке кияни доповнили своєю потужною енергетикою і настроєм.

Святкування на Софійській площі проходили аж чотири дні, кожний з яких, був присвячений окремій темі: День Танго,  День Вальсу та День Українських танців. Не сумував ніхто, адже на сцені виступили і вихованці дитячих колективів, і майстри танцю, і сучасні українські виконавці, і Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр. Мер міста Віталій Кличко  привітав киян зі святом та заспівав разом з ними гімн Києва. Пісню виконала величезна кількість людей, що зібралась на Софії - від найменших школярок до старших людей.

- Душа Києва - це його мешканці. Ми щирі і гостинні, талановиті і з гарним почуттям гумору. Я бажаю всім миру, сил, здоров’я та гарного настрою. Будьте сміливими й ініціативними, адже саме завдяки вам Київ стає європейським містом, - щиро привітав мешканців міста Віталій Кличко.

  • 25-ий благодійний «Пробіг під каштанами»

До ювілейного традиційного забігу, у цьому році приєдналась рекордна кількість людей – більше 10 тисяч. Бігали усі: представники багатьох професій та галузей, різного віку та статусу, українські безсмертні «кіборги» з АТО та сильні духом учасники на візках. Участь взяли навіть малята, які сміливо тримаючи за руки батьків, прийшли підкоряти свою першу дистанцію.

Усі кошти, що зберуть за допомогою цього проекту, організатори передадуть на придбання необхідного обладнання та ліків юним пацієнтам Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України.

  • «Фестиваль Культури народів Подолу»

Чому такий етнічний фестиваль влаштовують саме на Контрактовій?  Поділ здавна був портовим центром столиці, де за давніх часів можна було зустріти колоритних людей різних національностей. Ось, чому там і проходив яскравий фестиваль, на якому демонстрували різноманіття традицій, кухні та звичаїв різних народів.

У веселій дитячій зоні, маленьких відвідувачів розважали різноманітними програмами та майстер-класами. Малеча співала, танцювала, готувала вірменські страви, робила єврейські браслети та вивчала, разом з батьками, польську мову. 

Безмежні традиції та культуру свого народу, за два дні, встигли представили українці, греки, євреї, німці, татари, естонці, поляки, кримські татари, вірмени, гагаузи та литовці. Тож, кияни спостерігали за справжньою етнічною феєрією.

  • Ярмаркові дні на Андріївському узвозі «From Ukraine with Love»

До Дня Києва на історичний узвіз з'їхались сотні талановитих художників, вишивальників та народних майстрів з усієї України. На вихідних, стихійний ярмарок був заповнений такою кількістю чарівних дрібничок та витворів народних митців, що очі розбігалися.

Напевно, в цей раз кияни встигли купити собі по гарній картині, колоритній вишиванці та різні сувенірчики родичам або друзям.

  • 20-ий «Мегамарш у Вишиванках»

Ті,  хто шанують свій народ, люблять Україну та її національне вбрання, гучно та усміхнено, пройшлися усіма центральними вулицями столиці у вишиванках.

- Наша мета - показати, що вишиванка зі своєю неповторною символікою є не лише національним надбанням, а й залишається оберегом для кожного українського роду, що носити національний одяг у повсякденному житті - це відчувати підтримку своїх пращурів, що пам'ятати своє коріння і не забувати про "де родився, там і згодився" - це впевнений погляд у світле майбутнє нашої держави, - патріотично розповідають організатори.

Нагадаємо, про найяскравіші моменти з регати до Дня Києва [фото].

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!