Озеру Тельбін не дадуть перетворитися у болото

Озеру Тельбін не дадуть перетворитися у болото

 На озері Тельбін запустили систему аерації, яка дозволить його очищати. Ми крок за кроком змінюємо наше місто. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час запуску системи, повідомили в прес-службі мера.

Мер нагадав, що ще декілька років тому депутати разом з громадськістю відстояли територію навколо озера від забудови. А згодом, додав Віталій Кличко, тут був облаштований парк, з'явилася сучасна бігова доріжка з резиновим покриттям.

- Ми боролися за цю територію всі разом. Займалися її благоустроєм. І ми робимо все, щоб Київ був комфортним містом, - сказав Віталій Кличко. 

За словами мера Києва, система аерації, яку встановили на озері, є унікальною, оскільки дозволить насичувати киснем воду та очищувати її. "І тут можна буде безпечно купатися. А озеро Тельбін стане ще більш популярним місцем відпочинку киян", - додав він. 

Впродовж багатьох років з тротуарів дощовими потоками в водойму зносило бруд. Оскільки озеро є доволі глибоким, природня аерація зверху не дозволяє насичувати його киснем.Через це розпочався процес гниття і озеро поступово почало перетворюватися на болото. 

Наразі встановлена система, яка складається з 8 аераторів, працює потужна компресорна станція і вздовж берега прокладений трубопровід з кисневим повітрям. Воно подається по трубах в центр озера і насичує киснем воду.

Нагадаємо, цього року до Дня міста кияни отримали оновлений велотрек, а наступного міська влада планує реконструювати ще один знаковий спортивний об'єкт за який тривала багаторічна судова епопея - стадіон "Старт".