Майстри українського традиційного мистецтва з'їхалися в Музей Гончара [фото]

Майстри  українського традиційного мистецтва з'їхалися в Музей Гончара [фото]

Руслана СІННА

27-28 травня до Дня Києва на подвір’ї Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» відбувся Ярмарок народного мистецтва. Подія об’єднала понад тисячу гостей: знавців та любителів української культури, фольклористів, відомих людей та просто охочих поспілкуватися з митцями. Влаштовують такі дійства працівники музею ще з самого часу  його заснування - 1993 року.   Відвідати свято та подивитися на вироби могли усі без винятку безкоштовно.

- Це традиційний ярмарок, його ми проводимо чотири рази на рік (день Києва, день Незалежності, на Різдвяні свята і Великодній ярмарок). Так як музей Івана Гончара є Національним центром народної культури, відповідно такими ярмарками ми пропагуємо українське традиційне мистецтво. Ми самостійно збираємо, відшуковуємо унікальних майстрів, складаємо свою спілку і запрошуємо передусім на ярмарки, - розповіла науковий співробітник музею Івана Гончара та організатор ярмарок Катерина Качур

Свято могли відвідати усі охочі насолодитися колоритними виробами нашої культури, поспілкуватися особисто з майстрами та придбати сувенір чи подарунок своїм родичам та друзям. Адже «будь-який виріб народного майстра може бути сучасним українським сувеніром, який презентує українську традиційну культуру, особливо для туриста» - додала Катерина Качур.

На відвідувачів чекало велике різноманіття виробів гончарства, виробів з дерева, український традиційний одяг, вироби зі шкіри, соломи та лози, ткані килими та доріжки, вироби з лляної та конопляної тканин, писанки, музичні інструменти, прикраси та дитячі іграшки. Та, мабуть найцікавіше, поспостерігати за майстром за його роботою, поспілкуватися, і навіть дечого навчитися. 

На святі була нагода не лише придбати українські сувеніри на згадку, а й відпочити та посмакувати традиційними стравами і напоями. І це все під мелодійне виконання історичних пісень кобзарями, які до того ж показували, як виготовляти традиційні музичні інструменти. Завітала на ярмарок і Ніна Матвієнко.

Майстриня ляльок-мотанок, киянка Олена  Літвінцова розповіла, що хобі у неї переросло у роботу, якою вона заспокоює душу вже 25 років. Мало не щороку бере участь у традиційному ярмарку до Дня Києва, і має тут постійних клієнтів.

А Леоніда Прончук, майстер виробництва картин з традиційних українських пряників, брала участь у Німецьких ярмарках.  Вона входить до спілки народних майстрів та продовжує випікати та розмальовувати пряники. А тепер її смаколики можуть скуштувати кияни.

- Чули про ярмарок ще заздалегідь, тому чекали його відкриття з нетерпінням. Вражає тут все – рушники й сорочки, ляльки-мотанки й браслети, вироби з бісеру й ложки. Найбільше сподобався майстер-клас від майстра по виготовленню глиняного посуду. Хотілося б, аби такого роду ярмарки проходили частіше і більше людей долучалося до наших культурних традицій» - ділилася своїми враженнями Галина Петрівна, відвідувачка заходу.

Цьогоріч проведення ярмарку підтримала Андріївська пожежна ініціатива, забезпечивши організаторів дійства наметами, аби не «жаритися» на сонці та зручніше розташувати свої вироби.

Організатор Катерина Качур додала, що співробітники музею у подальшому планують перетворити звичайні ярмарки в формат міні-фестивалю, міні-дійств, над чим саме зараз і працюють.