У київських інтернатах покращать догляд за дітьми

У київських інтернатах покращать догляд за дітьми

У столиці планують реалізувати проект, що оптимізує систему виховання у інтернатних закладах та розширить систему надання послуг дітям з особливими потребами. Про це повідомляє Інформаційне агентсво "Правда".

- Завдання Проекту і деінституціалізації в цілому – це не розформування інтернатів, а створення умов для повернення дитини у сім’ю, де вона буде отримувати повноцінне виховання, а також розширення спектру послуг для дітей з особливими потребами та сімей які виховують таких дітей, - розповів Керівник групи експертів Проекту Іван Сахань.

Вказано, що даний проект у м.Києві – перший серед низки проектів які будуть реалізовані у різних областях України під егідою Міністерства соціальної політики України на кошти Світового Банку  та мають на меті переформатувавши систему виховання у інтернатних закладах таким чином, аби якомога більше дітей змогли виховуватися у повноцінних сім’ях.

Сьогодні в Україні більше 100 тисяч дітей виховуються у інтернатах, де  витрачаються значні  кошти – близько 5 млрд гривень на рік - на утримання застарілої інфраструктури, комунальні платежі, утримання  персоналу тощо, з яких безпосередньо на базові потреби дітей в харчуванні та придбанні медикаментів залишається тільки 7.6%.

При цьому частина керівників інтернатів не зацікавлені в спрямуванні дітей в сім’ї, навпаки вони всіляко намагаються зберегти вихованців на постійному перебуванні.

Планується, що у рамках даного Проекту згідно запропонованого групою експертів Регіонального плану у найближчі чотири роки буде розроблено систему та переформатовано діяльність, як мінімум, семи із 28 наявних у Києві установ по догляду за дітьми.

Нагадаємо, у столиці масово відкриваються пришкільні табори.