Під Верховну Раду принесли ліжка з лікарень

Під Верховну Раду принесли ліжка з лікарень

Під Верховну Раду України активісти принесли медичний інвентар. Тут були іржаві інвалідні коляски, розхитані ліжка, які вже давно не придатні для користування і на яких навіть здоровій людині важко спати. У такий спосіб люди закликали депутатів підтримати законопроекти № 6327 – про державні фінансові гарантії, № 6328 – про додаткові гарантії для учасників війни, № 6329 – про зміни до Бюджетного кодексу, № 6347 – про зміни до Закону «Про публічні закупівлі», які дадуть можливість хворим лікуватися безкоштовно і в нормальних умовах. Це вже не перша акція, яку проводять пацієнтські спільноти. Так, декілька тижнів тому пацієнти подарували депутатам дефібрилятори та попросили підтримати проекти законів. Проте Верховна Рада провалила голосування за включення до порядку денного пакета законопроектів про медичну реформу. Зокрема, розгляд реформи не підтримали партія БПП, фракції Радикальної партії та Батьківщини. 

Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», зазначає, що в нашій країні щодня вмирає 1600 людей. Тому відкладати реформу не можна, адже кожен день зволікання коштує тисячі життів. 

- Мета акції – привернути увагу депутатів. Вони не лікуються на таких ліжках, адже впевнений, що в безкоштовних лікарнях не лежать і взагалі лікуються не в Україні. Тому кожного разу відкладають реформу охорони здоров’я. А в цей час вмирають люди, – зазначає Дмитро Шерембей.

Народний депутат Оксана Корчинська зазначила, що багато українських лікарів, які мають офіційну зарплату у 4–5тис. грн, їздять на роботу на джипах. Вона назвала ситуацію, що зараз коїться в лікарнях при формально безкоштовній медицині, системою вдячності, або побутовим хабарництвом.

Ірина Литовченко, співзасновниця МБФ «Таблеточки», обурена,що онкохворі діти, які лікуються в лікарнях місяцями, повинні перебувати у поганих умовах.
- Таким дітям потрібні позитивні емоції та хороші умови перебування, зручні ліжка, гаряча вода, теплі й кольорові палати, – розповідає пані Литовченко.

І поки у Верховній Раді продовжується дерибан, українці вмирають без ліків на іржавих ліжках та прогнилих матрацах.

Нагадаємо, ВІЛ-інфіковані встановили гільйотину у центрі столиці.