На фестивалі тату змагалися «живі картинки»

На фестивалі тату змагалися «живі картинки»

На території столичного Виставкового центру відбувся тринадцятий міжнародний фестиваль “Tattoo Collection 2017”, на якому татуювальники мали змогу показати свій творчий талант на людському тілі та позмагатися за головний приз фестивалю  - Кубка “Golden Machine”.

 За три дні  понад триста майстрів із девяти країн світу зробили близько тисячі унікальних татуювань. Кожного дня фестивалю визначалися переможці в тій чи іншій номінації. На території фестивалю стояв секретний куб, куди сміливці могли просунути руку й безплатно отриати  татуювання, не знаючи, який малюнок буде на виході. Жива черга на такий "атракціон" не вичерпувалася з самого ранку до пізнього вечора. Також деякі майстри практикували старовині методи набивання малюнка без машинки. 

Фестиваль за три дні відвідали близько 15 тисяч глядачів – від крихітних малюків до сивобородих рокерів. Любителі активного відпочинку літали й стрибали на батутах і джамперах. Люди прийшли не лише подивитися на «живі картинки», а й насолодитися  музичною програмою (ONUKA, Ноем, АССА та інші).

Один з організаторів фестивалю, майстер тату і пірсингу студії “Планета Тату” Петро Іщенко розповів про ідею зародження “Tattoo Collection” в Києві:

- Ідея виникла 13 років тому, коли в Україні ніхто не проводив такі фестивалі за прикладом західних країн Европи, де подібні заходи влаштовують досить довгий період, а саме по 20-25 років. Ідея полягає в тому, що найголовнішою метою є змінити стериотип серед нашого населення з приводу тату-культури та показати, що саме татуювання не якась “тюремна наколка” або “армійська портачка” (неякісно зроблене татуювання з нечіткими контурами), а це дійсно мистецтво на тілі людини. Наша команда збирає тисячі шанувальників і любителів тату-мистецтва в Україні, - зазначив Петро Іщенко.

Петро Іщенко  трішки відкрив завісу відбору учасників на фестиваль.

- Найголовнішим критерієм у відборі тату-майстра є його роботи як художника. Головне, щоб був не тільки гарний ескіз на папері, але й якісно зроблене татуювання саме на тілі людини. Судді відбору ретельно дивляться роботи татуювальників і підтверджують учасника або відхиляють його», -  розповів організатор Фесту,- Ми завжди шукаємо майданчик, який буде зручнішим для тату-майстрів. Саме ця територія на ВДНГ більше підходить за своїми характеристиками, тому що тут комфортніше майстрам працювати, адже в приміщенні досить багато світла, що необхідно для набиття ескізу на тіло людини.

Коли чуєш тематику фестивалю, то здається, що тут повинні бути лише брутальні чоловіки на агресивних мото-байках, але серед тату-майстрів була й тендітна дівчина, - Lola Crase,  як вона себе називає.

- Все почалося з того, що я змальовувала мультики, в основному “Король Лев”, просто  з дитинства любила малювати і ніде спеціально не вчилася, - розповідає майстриня, - А першу серйозну роботу на тілі людини мені довірили дофарбовувати у хлопця на лопатці чорну ящірку, так і почався мій творчий шлях. Стиль, в якому я працюю, називається “нью скул”, але клієнти часто кажуть “мультяшні”. Але я маю наміри освоїти більш складні напрямки, як наприклад “неотрадішнл”. Я вже не вперше беру участь у “Tattoo Collection”,  мені тут подобається творити і умови для майстрів на вищому рівні, хоча в минулому році на іншій локації було атмосферніше”, - каже  Лола .

На фестивалі кожен охочий міг набити собі “секретне тату”. Концепція полягала в тому, що ні тату-майстер, ні клієнт не бачили один одного, а найцікавіше є те, що і малюнок, який наб'є майстер, залишався невідомим до закінчення всієї роботи. Хіба що ескізи підбиралися від  Сейлора Джері, відомого татуювальника двадцятого століття та засновника стилю “олд скул”.

Начальник управління патрульної поліції Києва Юрій Зозуля також зробив собі татуювання на фестивалі. Але коментувати цей вчинок поліцейський начальник категорично відмовився.

 На території проведення фестивалю були цікаві майстер-класи від художників, різноманітні інсталяції, екстремальне метання ножами, а наймолодшим учасникам малювали “татуювання” хноєм. На свіжому повітрі впродовж трьох днів на гостей очікували перформанси, програма розваг для дітей, street-art та яскраве fire show. А ввечері на головну сцену виходили відомі музичні гурти, під звучання яких кожен не міг встояти на місці.

Переможцем цьогорічного фестивалю “Tattoo Collection” став Левген Книш з Польщі, який отримав головний приз – тату-машинку із  чистого золота від Bishop Rotary та новенький Harley-Davidson Iron 883.

Це були три дні незрівнянного досвіду, яскравих фарб та незабутніх вражень! Наразі організатори завершили проведення фестивалю “Tattoo Collectiom 2017” та вже починають готуватися до наступного рокую.

Олександра Кабачок, Наталя Плохотнюк