В столиці нагородили лауреатів мистецької премії «Київ»

В столиці нагородили лауреатів мистецької премії «Київ»

Мистецьку премію «Київ» вручили дев’яти видатним діячам столиці, які розвивають національну культуру та сприяють її презентації на світовому рівні. Місто й надалі приділятиме особливу увагу мистецькій сфері, збільшуючи фінансування та оновлюючи заклади культури. Про це повідомила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко під час урочистого заходу. Повідомляє сайт КМДА.

- Саме митці-кияни створюють неповторний образ нашої столиці, формують її культуру та духовність. Твори, які відзначаються цьогорічною премією, довели, що українська література є актуальною, що наша живописна школа славиться в усьому світі, а народна творчість – неперевершена, – зачитала привітання від мера Києва Ганна Старостенко.

Вона додала, що цьогоріч за ініціативи Віталія Кличка знайдено можливість підтримати Національну хореографічну спілку України та заснувати ще одну додаткову номінацію в галузі хореографічного мистецтва імені Павла Вірського.

- Надзвичайно важливо не лише дякувати, а й демонструвати підтримку з боку міста наших митців, які створюють та підтримують культурну самобутність міста. Тому два роки поспіль ми провадимо системні зміни у сфері культури: збільшено фінансування в галузі культури загалом, підвищено на 26% заробітні платні для працівників київських закладів культури. Також уперше за останні роки виділено понад 35 мільйонів гривень на оновлення матеріально-технічної бази закладів культури та майже 27 мільйонів – на капітальний ремонт, – повідомила заступник голови КМДА.

Зазначимо, що вручення мистецької премії «Київ» відбувається щорічно у рамках святкування Дня Києва. На здобуття премії висуваються нові оригінальні твори, що створені впродовж трьох останніх років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на премію, одним або групою (до 3 осіб) митців, які живуть і працюють у столиці.

Переможцям Мистецької премії «Київ» вручається диплом, нагрудний знак і грошова премія в розмірі 25 тисяч гривень.

Нагадаємо, кияни провели ніч у несподіваному місці.