Пантелєєв: «розлучення» із Київенерго загрожує серйозними наслідками

Пантелєєв: «розлучення» із Київенерго загрожує серйозними  наслідками

Що далі буде з «Київенерго»? Які відносини зв’яжуть місто зі структурою, яку чимало його мешканців за два минулих роки просто зненавиділи через непомірні тарифи? Цим нелегким питанням був присвячений сьогоднішній брифінг заступника голови КМДА Петра Пантелеєва.

Пан Пантелеєв озвучив сценарій, як він сам висловився, «розлучення» столиці та ПАТ «Київенерго». Місто уклало угоду із зазначеною структурою ще  2001-го року і з того часу тільки підраховувало  збитки... Наразі міська влада разом із цілим штатом спеціалістів із різних галузей готують  аргументи для розірвання договорів  з монополістом.

Пантелєєв назвав три основних критерії  «сценарію розлучення»: артикуляція позицій, на яких буде проведена процедура відмови столиці від послуг «Київенерго», грамотно проведена інвентаризація, та чіткий алгоритм подальших дій.

Всі ці питання Київрада буде вирішувати завтра, під час сесії. Проект рішення вже розроблено. Наступний етап – створення спеціального центра, який інформуватиме киян про дії столичної влади щодо забезпечення їх теплом.

-  Щодо тарифів, то тут важливо сконцентруватися саме на комунікації між людьми та владою. Раніше, все відбувалося дуже сумбурно і до людей не завжди доходила інформація про зміни тарифної політики. Результатом цього ставало, зрозуміло ж, обурення. Усвідомивши цей недолік, сьогодні ми розробляємо спеціальний портал, на якому будемо оповіщати киян про конкретні зміни, - вказав пан Пантелєєв.

Головне що треба зробити, за словами пана Петра Пантелєєва,  – провести інвентаризацію майна «Київенерго». Це треба зробити негайно, адже якщо затягувати цей процес, то можна «дотягнути» до початку наступного опалювального сезону, і знов продовжити порочне коло залежності від скандального постачальника.

- Втім, нам не слід забувати й про відповідальність в процесі споживання енергії. Після «розлучення» із «Київенерго» всі користувачі матимуть укласти нову угоду із новою муніципальною енергетичною структурою, - зауважив заступник мера.

У зв'язку із Пантелєєв наголосив, що киянам не слід хвилюватися про підвищення тарифів. Бюджет міста готовий до таких змін, а столична влада аби позбавити киян непомірних рахунків на комунальні послуги. Крім того, за словами заступника мера, вже вирішено звідки візьмуть кошти на відновлення та реконструкцію енергетичної інфраструктури міста. Гроші на цю затратну справу виділить «Світовий банк».

На думку заступника голови КМДА, найбільш дієвий метод вирішення проблеми непідйомних тарифів  – утеплення будинків по всьому місту. Як успішний приклад  він назвав литовську столицю, Вільнюс, де значну частину побудованих за радянських часів будівель утеплили. Результатом стало зниження споживання енергії мешканцями таких будинків у зимовий період, а отже,  й менші витрати на сплату комунальних послуг.

Фото: Антон Фоменко

Нагадаємо, визначено дату наступного пленарного засідання Київради.