«Будинок зі зміями» скликає захисників

«Будинок зі зміями» скликає захисників

Сьогодні, 24 травня,  активісти проведуть флеш-моб аби привернути увагу до долі пам'ятки архітектури, яка руйнується - "Будинку зі зміями та каштанами", що по вулиці В. Житомирській, 32. Про це написала на своїй сторінці у мережі Фейсбук активіста Олена Терещенко-Єскіна.

- SOS: втрачаємо найулюбленіший киянами "Будинок зі зміями та каштанами" відомого архітектора І. Ледоховського (співзасновника школи київського модерну) по вул. В. Житомирській, 32. Чекаємо усіх о 12.00 на флеш-моб за зазначеною адресою, - зазначила вона.

Як зазначила активістка, нещасна пам'ятка архітектури ледь-ледь пережила свою останню зиму... Зараз вона у надзвичайно критичному стані. уже почало відпадати зовнішнє оздоблення - унікальна ліпнина!

- Недобросовісний власник ТОВ "Акваплаз" - в процесі доведення втрати автентичності і відповідно цінності будинку через його аварійний стан з метою зняття охоронного статусу та подальшою забудовою земельної ділянки черговим багатоповерховим монстром! Ми неодноразово рятували цей унікальний будинок від знищення (перебудови), маємо врятувати і від руйнування!, - наголошує пані Теещенко-Єскіна.

Активісти хочуть змусити поліцію порушити кримінальне провадження за ст. 298 ККУ. 

А також домогтися повернення пам'ятки, відчуженої за корупційною схемою, до комунальної/державної власності та притягнення недобросовісного власника до кримінальної відповідальності із сплатою максимального штрафу, передбаченого законодавством.

Нагадаємо, садиба Терещенків може впасти через будівництво по сусідству.