Легендарний столичний сквер відстояли у забудовника [відео]

Легендарний столичний сквер відстояли у забудовника [відео]

Київський апеляційний господарський суд у вівторок, 23 травня 2017 року, залишив в силі рішення Господарського суду м. Києва за позовом столичної прокуратури щодо повернення у державну власність земельних ділянок поблизу Михайлівської площі, де громадою міста облаштовано сквер Небесної сотні.  Про це повідомили в прес-службі прокуратури Києва.

- Ми виграли суд! - так лаконічно, прокоментувала рішення громадська активістка Женя Кулеба.

Але за цими скупими трьома словами епопея у три роки судової боротьби із забудовниками. До речі, аби привернути увагу і судів і громадськості перед засіданням "улюблені бабусі Черновецького" влаштували яскравий флешмоб з проханням повернути землю містянам. Гречку бабусі готові повернути назад, ще й вирощувати її самі...

Спірні землі знаходяться в межах Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ», на території пам’ятки археології національного значення – Культурний шар Города Ярослава, в межах охоронної зони ансамблю споруд Софіївського собору у м. Києві та належать до земель історико-культурного призначення національного та місцевого значення, де забороняється будь-яке будівництво, крім будівництва лише особливо важливих споруд за індивідуальними проектами.

Проте, Київською міською радою вказану земельну ділянку було продано під комерційне будівництво.

- Суди погодились з доводами прокурора щодо незаконності такого рішення, визнали їх обґрунтованими та задовольнили позов у повному обсязі, - пояснили в прокуратурі.

Нагадаємо, сквери наступають на МАФи та незаконні будівництва Голосієва.

Будьте постійно у курсі подій, якими живе столиця – підписуйтесь на канал «Вечірнього Києва» у Telegram та Facebook!