Кличко: форум громадських організацій буде щорічним [фото]
![Кличко: форум громадських організацій буде щорічним [фото]](/data/news/full/59243fd6d833d.jpg)
Про це Київський міський голова Віталій Кличко заявив під час першого Київського форуму організацій громадянського суспільства «Співпраця та розвиток», який відбувся в НСК «Олімпійський». У форумі взяли участь представники 319 громадських організацій столиці. Під час панельної дискусії міський голова закликав громадськість переймати досвід тих, чия ініціатива, наполегливість вже дали результати. Приклади такої діяльності - парк «Наталка» на Оболоні, стадіон Старт, Пейзажна Алея, Сквер Небесної Сотні та інші об’єкти.












Віталій Кличко вважає, що комунікативна платформа «влада-громада» має бути постійно діючою:
- Мені дуже приємно працювати із конструктивними людьми, які дослухаються до чужої думки. В Києві живе більше чотирьох мільйонів мешканців, через що природно виникають конфлікти інтересів. Їх необхідно вирішувати виключно за круглим столом, адже справжня громадська позиція завжди проявляється в діалозі, а не в ультиматумах. Переконаний, що саме такими методами ми зможемо побудувати громадянське суспільство в Україні. Тож, очевидно, такі форуми треба проводити щороку.
Директор Департаменту суспільних комунікацій Марина Хонда, як організатор Форуму, впевнена, що громадськість може краще зорганізуватися, якщо влада створює для цього можливості:
- У Києві 10 812 громадських та 4 тисячі благодійних організацій. Активність громадян можна визначити по зверненням до Департаменту суспільних комунікацій під час створення таких організацій. А це не менше трьохсот заявок на рік, що свідчить про дуже активну позицію громадськості. Ми готові створювати можливості для всіх, хто сам прагне змін і розуміє, що зміни - це щоденна копітка робота.
Захисниця історичної спадщини Києва Марина Соловйова зауважила, що: кількість громадських організацій та інтенсивність їх створення ще не свідчать про якість та ефективність їх роботи:
- Практика показує, що подібні ініціативи в Києві не лише працюють, але й розвиваються і виходять на міжнародний рівень. Коли виникла загроза забудови Пейзажної алеї, чимало громадських активістів об'єдналися довкола спільної мети - і нам вдалося! Завдяки співпраці з Комітетом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, ми змогли захистити буферну зону Національного заповідника «Софія Київська» і знести незаконну надбудову на Десятинному провулку. Схожого результату ми добилися на вулиці Гончара, де на місці скандального будівництва був створений сквер. Вершиною наших досягнень можна вважати перлину туристичного Києва – Пейзажну алею.
Під час форуму мер пообіцяв знайти кошти на реконструкцію Пейзажної алеї, уважно розглянути пропозиції, які напрацювала громадськість і закликав учасників до взаємодії:
- Нам потрібно активніше комунікувати з громадою, пояснювати свої дії, аби відновити довіру людей до влади. Навіть чемпіон світу не може самостійно впоратися з усіма проблемами. Тут потрібна співпраця на всіх рівнях і об’єднання зусиль заради спільного майбутнього.