Кличко: форум громадських організацій буде щорічним [фото]

Кличко: форум громадських організацій буде щорічним [фото]

Про це Київський міський голова Віталій Кличко заявив під час  першого Київського форуму  організацій громадянського суспільства «Співпраця та розвиток», який відбувся в НСК «Олімпійський».  У форумі взяли участь  представники  319 громадських організацій столиці. Під час панельної дискусії міський голова закликав  громадськість переймати досвід тих, чия ініціатива, наполегливість вже дали результати. Приклади такої діяльності - парк «Наталка» на Оболоні, стадіон Старт, Пейзажна Алея, Сквер Небесної Сотні та інші об’єкти.

Віталій Кличко вважає, що  комунікативна платформа «влада-громада»  має бути постійно діючою:

- Мені дуже приємно працювати із конструктивними людьми, які дослухаються до чужої думки. В Києві живе більше чотирьох мільйонів мешканців, через що природно виникають конфлікти інтересів. Їх необхідно вирішувати виключно за круглим столом, адже справжня громадська позиція завжди проявляється в діалозі, а не в ультиматумах. Переконаний, що саме такими методами ми зможемо побудувати громадянське суспільство в Україні. Тож, очевидно, такі форуми  треба проводити щороку.

Директор Департаменту суспільних комунікацій Марина Хонда, як організатор Форуму, впевнена, що  громадськість може краще  зорганізуватися, якщо влада створює для цього можливості:

- У  Києві  10 812 громадських та 4 тисячі благодійних організацій. Активність громадян можна визначити по зверненням до Департаменту суспільних комунікацій під час створення таких організацій. А це не менше трьохсот заявок на рік, що свідчить про дуже активну позицію громадськості. Ми готові створювати можливості  для всіх, хто сам прагне змін і розуміє, що зміни - це щоденна копітка робота.

Захисниця історичної спадщини Києва Марина Соловйова зауважила, що: кількість громадських організацій та інтенсивність їх створення ще не свідчать про якість та ефективність їх роботи:

- Практика показує, що подібні ініціативи в Києві не лише працюють, але й розвиваються і виходять на міжнародний рівень. Коли виникла загроза забудови Пейзажної алеї, чимало громадських активістів об'єдналися довкола  спільної мети - і нам вдалося! Завдяки співпраці з Комітетом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, ми змогли захистити буферну зону Національного заповідника «Софія Київська» і знести незаконну надбудову на Десятинному провулку. Схожого  результату ми добилися на вулиці Гончара,  де на місці скандального будівництва був створений сквер. Вершиною наших досягнень можна вважати перлину туристичного Києва – Пейзажну алею.

Під час форуму мер пообіцяв знайти кошти на реконструкцію Пейзажної алеї, уважно розглянути пропозиції, які напрацювала громадськість і закликав учасників до взаємодії:

- Нам потрібно активніше комунікувати з громадою, пояснювати свої дії, аби відновити довіру людей до влади. Навіть чемпіон світу не може самостійно впоратися з усіма проблемами. Тут потрібна співпраця на всіх рівнях і об’єднання зусиль заради спільного майбутнього.

Нагадаємо, Кличко: Ми сьогодні на практиці відпрацьовуємо ефективні механізми взаємодії громади та столичної влади [відео].