Сьогодні роковини перепоховання Тараса Шевченка [відео]

Сьогодні роковини перепоховання Тараса Шевченка [відео]

Тисячі людей зібралися в ті травневі дні в Києві, щоб провести в останню путь Національного Пророка. «Кого ховають?» – запитували перехожі. Поліцейський відповів: «Генерала». І таки правду сказав, хоч і ненароком, адже титул академіка, який носив Тарас Шевченко, відповідав статусу генерала. Розповідає інформаційний портал «СловоОпис» на своїй сторінці у Facebook.

- 19 травня традиційною поминальною ходою від церкви Різдва Христова до пам’ятного знака «Сонце правди Шевченкового Слова», що стоїть на Дніпровій набережній, пройшли українські патріоти. Постамент, створений скульптором Романом Петруком, має вигляд старого козацького Сонце-хреста. Знак повідомляє: «Від Києва до Моринців – 181 км». За ідеєю творців, постаменти, що вказують відстань до Моринців, мали з’явитися всюди, де є українська діаспора. Проте, на жаль, цього не сталося, - йдеться у повідомленні.

Всього по селах і містах України досі встановлено п’ять таких пам’ятників. Київський знак височіє біля того місця, звідки пароплав "Кременчуг" вирушив на Канів. 22 травня - день вічного спочинку поета. Київський краєзнавець і екскурсовод Тетяна Нечай розповіла СловОпису маловідомі факти останнього дня перебування Тараса Шевченка в Києві.

Нагадаємо, у центрі столиці помили Тараса Шевченка [відео].