Школярі зі Сходу зіграли у футбол у столиці

Школярі зі Сходу зіграли у футбол у столиці

Вихідними у відбувся Футбольний Кубок ЮНІСЕФ, масштабний спортивний захід, в якому взяли участь 5000 дітей, в тому числі діти-переселенці зі Східної України, завершився сьогодні в Києві. Вісім шкільних команд з регіонів, постраждалих в результаті конфлікту на Сході, взяли участь в фіналі Кубка, який відбувся на стадіоні імені Баннікова. Близько 1200 молодих людей вітали учасників на стадіоні. Відомі українські футболісти Тарас Степаненко, В'ячеслав Свідерський, Едуард Цихмейструк і Сергій Нагорняк, а також Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, Президент Федерації футболу України Андрій Павелко, Голова Комітету з фізичної культури і спорту МОН України Вадим Стеценко, Віце-президент Національного олімпійського комітету України Валерій Борзов та Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс зустріли фіналістів в Києві.

- Спорт є природним способом об'єднання людей в цілому і дітей різних соціальних категорій зокрема. Футбольний кубок ЮНІСЕФ це не змагання, його сенс не в перемогах або ураженнях. Мета турніру - навчитися працювати разом як команда. Ця ініціатива виховує цінності соціальної згуртованості, взаємної підтримки і пропонує можливості для залучення в соціальне життя. Спорт забезпечує простір для взаєморозуміння і дружби, а це зараз є надзвичайно важливим для дітей, які були переміщені і покинули свої будинки, - зазначила Джованна Барберіс, Глава Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

Футбольний кубок ЮНІСЕФ пройшов в рамках проекту «Посилення соціальної згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Східній Україні». Футбольний кубок ЮНІСЕФ також є частиною глобальної програми «Спорт заради розвитку», яку ЮНІСЕФ підтримує по всьому світу. Ця ініціатива використовує спорт як інструмент розвитку у дітей позитивних цінностей і відносин, які допоможуть їм повністю реалізувати себе і насолоджуватися правом грати в безпечній і здоровому середовищі.

- Команда ЮНІСЕФ працює в Україні вже 20 років і з кожним разом список добрих справ цієї організації, яка допомагає соціально незахищеним дітям, тільки зростає. Радий, що в останні роки Федерація футболу України приймає в цьому процесі найактивнішу участь. І спільне проведення великомасштабного Футбольного кубка ЮНІСЕФ яскравий тому приклад. Складно уявити, що відчувають наші маленькі співвітчизники, яким довелося разом з батьками залишити свої будинки, друзів і рятуватися від війни в інших регіонах. Але ми зобов'язані зробити все можливе, щоб в нових колективах і школах діти-переселенці відчували нашу опіку. Тільки так ми зможемо вберегти їх від негативу вулиць, і допомогти зробити правильний вибір свого майбутнього, - розповів президент Федерації футболу України Андрій Павелко.

Учасниками першого етапу змагань були команди 302 шкіл з Харківської (64 школи), Запорізькій (32 школи), Дніпропетровській (48 шкіл) областей, а також з підконтрольних уряду України районів Донецької (99 шкіл) і Луганській (59 шкіл) областей. Вони розіграли між собою можливість взяти участь у фінальній частині турніру.

На другому етапі, в фіналі Кубка, вісім шкільних команд - фіналісти групового етапу з Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей - грали в Києві.

До складу кожної команди входило дев'ять гравців на полі, 18 гравців в спільній заявці.

Перший етап кубка проходив в регіонах з кінця березня до середини травня. Фінал Кубка відбувся в Києві 19-21 травня 2017 року. Фінальне змагання відбулося 21 травня на стадіоні імені Баннікова.

Нагадаємо, у Голосієві влаштували фестиваль «свято у нашому дворі».