У Биківні пом'янули жертв масових політичних репресій [відео]

У Биківні пом'янули жертв масових політичних репресій [відео]

Сьогодні на території Національного історико-меморіального заповідника “Биківнянські могили” відбулися заходи, присвячені Дню пам’яті жертв політичних репресій. У них взяли участь президент України Петро Порошенко, Київський міський голова Віталій Кличко, урядовці та дипломати. 

- Сьогодні ми відзначаємо вісімдесяті роковини масових політичних репресій 1937-1938 років. Биківнянський ліс - це чи не найбільша братська могила в Україні, де покояться десятки й десятки тисяч невинно убієнних. Прошу вшанувати пам’ять всіх, хто лежить в братських могилах та табірних цвинтарях по всій колишній імперії, - сказав Президент України Петро Порошенко під час меморіальних заходів.

День пам’яті жертв політичних репресій — щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня.

Президент України Петро Порошенко підписав Указ №75/2017 "Про заходи у зв'язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років". Головною метою документу є гідне вшанування пам'яті жертв Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, донесення до українського суспільства та світової спільноти об'єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України, а також сприяння утвердженню в суспільстві ідеалів гуманізму.