В столиці урочисто відкрили довгоочікуваний велотрек [фото, відео]

В столиці урочисто відкрили довгоочікуваний велотрек [фото, відео]

Суботнім вечором в Шевченківському районі столиці відбулася подія, на яку давно чекали багато киян – відкриття велотреку. Звісно, що особливе значення ця справа мала саме для шанувальників спорту. Втім, вона ознаменувала перемогу міста та його жителів у протистоянні із забудовниками, яке тривало більш ніж три роки.  Відтепер в історичному центрі Києва, на вулиці Липинського, відкрито функціонуватиме справжній велотрек європейського рівня, де всі охочі матимуть змогу «поганяти» на велосипеді.

Вдень подію відвідав мер міста Віталій Кличко, та особисто протестував якість нової споруди.

- Я дуже вдячний активістам і небайдужій громадськості, - ми, всі разом відвоювали велотрек у забудовника, повернули його громаді міста і реконструювали. Мало хто вірив, коли ми збиралися тут навесні 2014-ого, що відродження велотреку можливе. Але нам все вдалося, - наголосив мер.

Ввечері на всіх бажаючих чекав урочистий концерт та фантастичне 3D шоу. Слід зауважити, що захід привернув увагу значної кількості відвідувачів: від поважного віку місцевих мешканців, до спортивної молоді, яка прихала спробувати новий велотрек на практиці.

- Уявіть собі, це – найстаріший велотрек в Європі, побудований у далекому 1913-му році! Тривалий час він був в занепаді, та мало не зник із мапи нашого міста. Силою громади, завдяки боротьбі активістів та при особистому втручанні мера, нам вдалося його відстояти. Відтепер маємо, мабуть, найкращій у Європі велотрек, - сказав голова Шевченківської РДА Олег Гаряга.

Під час церемонії урочистого відкриття гостей заходу розважали змаганням із екстремальних видів вуличного спорту та запальними танцями активістів. До речі, приємним плюсом відновленого велотреку сміливо можна назвати ультрасучасний кафетерій, в якому всі поціновувачі екзотики зможуть скуштувати страви азійської кухні.

Фото та відео: Антон Фоменко та Олексія Іванова.

Нагадаємо, увага, велогонка! Сьогодні знову буде перекритий центр і значна частина міста (повний список перекрить руху).