Скільки коштуватиме місту реконструкція Шулявського шляхопроводу

Скільки коштуватиме місту реконструкція Шулявського шляхопроводу

18 травня в Департаменті містобудування та архітектури під час засідання секції містобудування та архітектури архітектурно-містобудівної ради було обрано проект для реконструкції Шулявського шляхопроводу. Профільні спеціалісти одноголосним рішенням підтримали варіант, розробниками якого є «Київдормістпроект».
- Ми розуміємо важливість цього проекту, і наше найголовніше завдання – якомога швидше приступити до його реалізації. У нас є норми, яким він має відповідати, є земля, яку ми можемо використовувати, є інші проблеми інженерних мереж. Далі вже принципові рішення: показники, час, вартість, – зауважив заступник голови КМДА Олександр Спасибко.
Фінальний варіант реконструкції Шулявського шляхопроводу спеціалісти обирали за такими основними критеріями як вартість, терміни будівництва, пропускна спроможність, кількість смуг руху і довжина інженерних мереж, що підлягають перекладці. Збудувати новий шляхопровід обіцяють за 12 місяців. Наприклад, китайський варіант пропонували збудувати за 30 місяців, проект трирівневої розв’язки з реверсивним розподільним кільцем – за 36 місяців, розв’язку, розробником проекту якої є Інститут комплексного проектування об’єктів будівництва – за 24 місяці.
У фінансовому плані обраний варіант є найбільш оптимальним. Його вартість – 400 мільйонів гривень. Для порівняння вартість інших проектів мала б коштувати від 760 до 950 мільйонів гривень.
- Ми детально вивчили всі варіанти та неодноразово надавали свої рекомендації і зауваження, щоб кожний проект наблизити до ідеального. Втім, розуміючи, що місту важко без цієї розв’язки, ми робимо все, щоб кияни якомога швидше забули про те, що Шулявський шляхопровід колись суттєво гальмував рух. Тепер це буде сучасна магістраль із достатньо високою пропускною можливістю, – зазначив Олександр Спасибко.
Нагадаємо, наприкінці березня на засіданні архітектурно-містобудівної ради було представлено сім варіантів реконструкції. У ході обговорення спеціалісти обрали чотири проекти, які були направлені на подальшу розробку.

Нагадаємо, у Києві фасад історичної будівлі спотворили "зрубом".