Онкохворі не підтримали зарядку міністра

Онкохворі не підтримали зарядку міністра

На підтримку медичної реформи на оглядовому майданчику Маріїнського парку відбулася ранкова руханка «Активуй реформу!» за участі в. о. міністра охорони здоров’я України доктора Уляни Супрун, представників уряду України, команди МОЗ, КМДА та студентів київських вищих навчальних закладів. Захід проводиться для привернення уваги громадськості до здорового способу життя, важливості медичної реформи, яка має стартувати вже в липні 2017 року, та ухвалення пакету законопроектів, необхідних для втілення реформи.

Верховна Рада України зареєструвала законопроекти № 6327, 6328, 6329, 6347, що докорінно змінять систему охорони здоров’я в Україні. Очікується, що народні депутати включать до порядку денного розгляд цього пакета законопроектів, а до кінця сесії проголосують за їх ухвалення.
Поруч з активістами за здоровий спосіб життя зібралася група мам онкохворих дітей. Люди обурені, що МОЗ влаштовує показуху, а насправді нічим не допомагає людям з такими страшними діагнозами.
Ганна Мусій, мама онкохворої Аліни, розповідає, що її донька страждає від лімфогранулематозу. Дівчинка хворіє вже більше трьох років. Для того щоб дитина одужала, їй потрібно один раз на 21 день вводити 2 ампули брентуксімабу. Одна ампула коштує 60тис. грн. Тобто для одного введення потрібно грн. А всього таких курсів необхідно провести від 6 до 12. Держава препарати не надає, батьки купують усе за власні кошти.
- Аліна перенесла 2 трансплантації кісткового мозку, а надалі потрібен цей препарат для підтримки її життя, – розповідає пані Ганна.

Зараз, за словами мами хворої дівчинки, дитину лікують за кошти благодійників. Але назбирати кожного разу необхідну на лікування суму все складніше.
Крім таких дорогих препаратів родині доводиться купувати за власні кошти навіть шприци та анальгін. У лікарні нічого не має. 

І хоча робити зарядку і закликати інших до здорового способу життя – це, звичайно, добре, але дуже сумно, якщо вся турбота МОЗ про здоров’я громадян завершується на цьому.