У Києві фасад історичної будівлі спотворили "зрубом"

У Києві фасад історичної будівлі спотворили "зрубом"

Поки всі обговорюють наочні міські проблеми, пов’язані із наслідками Євробачення, деякі кияни тихцем продовжують займатися благоустроєм власного житла. Ми вже давно звикли до того, що фасади історичних будинків в центрі міста суцільно вкрилися пластиковими балконами, кондиціонерами та рекламними вивісками. Втім, як показує практика, досконалість немає меж. 

В самому центрі Києва, на вулиці Олеся Гончара, біля скандального будівельного майданчика причаївся ось такий скромний балкончик. Годі й казати, що його зовнішній вигляд радикально контрастує не лише із архітектурою будинку (до речі, занесеного до реєстру пам'яток історії та культури), а й із загальним виглядом вулиці. Виявляється, обшиті дешевим пластиковим сайдингом зовнішні конструкції, вже стали минулим. Останній модний тренд – зруб. 

Виникає справедливе питання: куди дивляться муніципальні структури, що відповідають за благоустрій міста, та обурена знищенням історичного Києва громадськість? Звісно, на колір і смак товариш не всяк. Водночас загальні уявлення про «прекрасне» повинні визначати зовнішній вигляд історичної забудови міста. Практика місцевого регулювання цього питання існує в більшості європейських міст, які шанують своє минуле. Але подібні випадки викликають стійке відчуття, що в плані естетики Київ прагне наслідувати не Париж чи Барселону, а Шанхай або Бангладеш. 

Нагадаємо, чи потрібен некрополь біля Верховної Ради?