Як засмагати щоб не згоріти

Як засмагати щоб не згоріти

Літо на підході. Gazeta.ua радить, як засмагати, щоб не  отримати опіки.

1. Оберіть ступінь захисту в залежності від типу шкіри. Люди мають 6 фототипів в залежності від того, наскільки сильно реагують на сонце. Перший фототип часто мають люди з рудим волоссям. Вона чутлива та легко піддається опікам. Останній, шостий, стійкий до сонця і практично не потребує догляду.

2. Зменшіть час перебування під палючим сонцем. Найбільш агресивне сонце з 10 до 16 години і навіть у похмурі дні, коли 80% сонячних променів зупиняють хмари, може завдати шкоди. Особливо небезпечно перебувати під палючим сонцем зранку до вечора.

3. Підберіть правильний одяг і аксесуари. Прикрийте голову та візьміть парасолю. Алергічну реакцію можуть викликати парфуми та деякі ліки.

4. Креми проти сонця призначені на щодень. Помилкою є мастити крем тільки тоді, коли лежите навпроти сонця. Захисні засоби для шкіри варто в сонячні дні застосовувати щодня. Вони оберігають від старіння шкіри. Існує міф, що використання захисних кремів не дозволяє потрапити в організм вітаміну D. Це не так.

5. Накладайте креми для захисту від сонця правильно. Робіть це за 15-20 хвилин до виходу. Грубим шаром товщиною 2 мг/кв.см. Оновлюйте після купання. Водостійкий крем мастіть через 40-80 хв. після купання. Не забувайте мастити на вуха, лисину, шию.

Після сонячний ванн обов'язково треба робити самоогляд шкіри. Якщо її стан погіршився, слід проконсультуватися з лікарем.

Нагадаємо, українці готують їжу найдовше у світі.